Діяльність адвентистських навчальних закладів в Україні у 2023 році

Розповідає Костянтин Кампен, керівник відділу освіти Адвентистської церкви в Україні

Мережа адвентистських шкіл в Україні щороку зростає. Їхнє функціонування характеризувалося як зростанням кількості учнів, так і розширенням по територіальному охопленню та кількості навчальних закладів. Повномасштабне російське вторгнення 2022 року призупинило цей процес, але тепер зростання відновлено.
Події 2022 року негативно вплинули на діяльність адвентистських навчальних закладів. Велику частку тих, хто виїхав з країни, складали діти й підлітки. Низка шкіл розташована на територіях, на які ми втратили вплив, або у прифронтовій зоні.
Таким чином, три школи у 2022 році призупинили діяльність. Одна школа опинилася на території, яку на сьогодні контролюють росіяни, а дві інші, невеликі школи, знаходяться настільки близько до лінії фронту, що внаслідок міграції втратили учнів і вчителів.
Якщо оцінювати ситуацію в цілому, то завдяки підтримці Всесвітньої адвентистської церкви майже всі школи та вищий навчальний заклад змогли пройти це випробування й у 2023 році відновили зростання.
Після деокупації міста продовжує роботу школа у Херсоні. Також відновили свою роботу й низка інших навчальних закладів, які раніше опинилися занадто близько до лінії фронту, чи в містах, які регулярно зазнають обстрілів: у Харкові, Кривому Розі, Одесі, Сумах, Дніпрі.
У 2023 навчальному році розпочала роботу школа у Луцьку.
Отже, на кінець 2023 року адвентистська освітня мережа в Україні нараховує 23 школи, — 7 з початковими класами, 15 загальноосвітніх, та один вищій навчальний заклад — Український гуманітарний інститут (УГІ), який має міжнародну та державну акредитацію.
Український гуманітарний інститут знаходиться у місті Буча. Бог захистив цей заклад від руйнування, коли військові дії відбувалися у самій Бучі. Попри те, що відстань від УГІ до аеропорту у Гостомелі менше, ніж три кілометри, лише декілька мін влучили на територію навчального закладу та зовсім не пошкодили будівлі кампуса. Також цього року до навчання на 12 програм в УГІ вступили 800 студентів.
У минулому навчальному році відновили програму курсу, спрямовану на підвищення кваліфікації вчителів адвентистських шкіл, яка проходить за сприяння Українського гуманітарного інституту. Заняття за цією програмою відбуваються в офлайн форматі. Близько 60 вчителів приїхали на територію Бучі щоб пройти осінню сесію підвищення кваліфікації.
У цьому році, завдяки співпраці з бразильським видавництвом і українським адвентистським видавництвом «Джерело життя», були видані гарні кольорові підручники з уроків християнської етики для початкових шкіл. Триває робота над підручниками для середньої школи. До наступного навчального року планується видати підручники для 5-9 класів.
Оновилися шкільні колективи. У цьому році сім нових директорів шкіл приступили до своїх обов’язків, тож для них було організоване коротке спеціальне навчання.
Виклики великої війни, такі як необхідність мати облаштовані бомбосховища, часті повітряні атаки та проблеми з постачанням електроенергії у цьому навчальному році зменшилися у порівнянні з минулим роком. Наприклад, були облаштовані бомбосховища, які цьогоріч за потреби використовуються.
Також завдяки проєкту адвентистської церкви з Міннеаполіса, США, де звершує служіння Валерій Ручко, який довгий час жив і пасторував у Києві, кожна школа отримала генератор, який допомагає під час відключень світла.
Не зупиняється також і будівництво приміщень для шкіл. Зводять нові будівлі, хоч і з різною швидкістю, у Києві, Бучі, Черкасах, Луцьку та Чернівцях.
Актуальну статистичну інформацію про адвентистські навчальні заклади можна переглянути на сайті Адвентистської церкви в Україні: https://info.adventist.ua/ministry/education/.
Детальну інформацію про діяльність та програми Українського гуманітарного інституту можна дізнатися на сайті навчального закладу: https://ugi.edu.ua/.
#опитування2023

далее
Спільний захід капеланів і правоохоронців відбувся на Дніпропетровщині