На Центральній площі Чернівців 29 жовтня відбувся літературно-мистецький захід, присвячений 506-ій річниці Реформації в Європі.
Для проведення заходу організатори підготували інформацію щодо історичних подій епохи Реформації, з якою знайомили присутніх на площі. Це були читання про життя і діяльність вальденців в Італії та Франції, Джона Уікліфа в Англії, Яна Гуса та Ієроніма в Чехії, Мартіна Лютера в Німеччині. Доля цих діячів Реформації була різною – деякі були знищені, всі зазнали переслідувань з боку церковно-державної влади, але їхня смілива позиція докорінно змінила хід світової історії.
Особливу увагу організатори звернули на важливі досягнення Реформації — втілення свободи слова і цінності людського життя; поштовх для розвитку науки, медицини, освіти, економіки, культури та мистецтва; відновлення доступу до Біблії, забороненої в темні віки папського Середньовіччя.
Для проведення заходу Українське біблійне товариство надало триста безоплатних примірників Нового Заповіту, які відвідувачі швидко розібрали. Охочі також долучилися до збору коштів на тактичні аптечки для Збройних сил України. На завершення заходу проголосили молитву за Україну.
Микола Гунько
Фото автора

