Як зрозуміти, хто перед вами - комп’ютерний майстер чи шахрай?

Уявіть собі ситуацію: у вас зламався комп’ютер, його потрібно терміново відремонтувати. А тут на дошці оголошень висить повідомлення, що поруч мешкає майстер, який обіцяє відремонтувати вашу техніку швидко та за низьку ціну. На виклик приїздить, щось робить з вашою технікою, а потім ошелешує - ремонт коштує кілька тисяч гривень. Хоча спершу говорилося про декілька сотень. Саме в такій ситуації опинилися багато українців, які вирішили скористатися послугами так званих “майстрів”. Отож, як не потрапити в халепу, та як дати раду, якщо прикрість вже трапилася - дивіться в наступному сюжеті.

Ваш ноутбук повільно працює? Потрібно встановити систему чи замінити якусь деталь? Не біда - “голлівудські актори” залюбки це зроблять. Думаєте це жарт?
Зовсім ні. Такі оголошення заполонили українські міста
Джамал Стаценко - юрист: “Приходять до літніх людей чи людей, які не розбираються у комп’ютерній техніці, й пропонують послуги по ремонту чи настройці якогось програмного забезпечення”.
Зазвичай послугами таких “майстрів” користуються за необхідності термінового ремонту. Або ж літні люди не хочуть турбувати своїх дітей чи онуків через дрібнички. До того ж, на оголошеннях пенсіонерам пропонують знижки. А твердження, що “майстер” живе поруч, підвищує рівень довіри.
Джамал Стаценко - юрист: “Беруть гроші, які не відповідають наданій послузі, або саму техніку забирають до себе, а потім не повертають. Чи вимагають несправедливу ціну за ремонт цієї техніки. І таким чином обманюють споживачів”.
Постраждалих від таких горе-майстрів чимало в Україні. За відповідним запитом у мережі можна знайти десятки історій, коли наші співгромадяни віддавали сотні, а то й тисячі гривень за дріб’язковий ремонт.
Джамал Стаценко - юрист: “Чим користуються ці злодії, назвемо їх так? Тим, що люди, по-перше, не знають, як правильно спілкуватися з постачальниками послуг, вони не вимагають договір. Якщо є якийсь договір - вони не можуть його правильно вичитати для того, щоб ознайомитися з усіма пунктами”.
Керівник сервісного центру говорить, що мета таких псевдомайстрів - змусити клієнта заплатити якомога більше. Для цього розповідають про неіснуючі несправності. А для більшої переконливості говорять різними термінами, які пересічний користувач може не розуміти. А тому наш експерт радить звертатися до досвідчених майстрів.
Іван Капустенко - керівник мережі сервісних центрів: “Досвідчений майстер у сфері ремонту, по-перше, має технічну освіту та багатий досвід роботи. Пошук несправностей у досвідченого майстра складає набагато менше часу, ніж у якогось спеціаліста, який цим займається непрофесійно”.
Згідно із законодавством перелік робіт і їхню вартість майстер повинен узгодити з клієнтом ще до початку ремонту.
Іван Капустенко - керівник мережі сервісних центрів: “Майстер займається діагностикою пристрою після того, як клієнт звернувся з цим пристроєм. На етапі діагностики майстер розуміє перелік робіт та перелік деталей, які необхідно встановити”.
Пан Іван говорить, що вартість усіх робіт, а також деталей має бути чітко прописана. Зокрема, споживач може ознайомитися з прайсом і погодитися на ремонт чи відмовитися. Шахраї ж не називають точної вартості їхніх послуг.
Іван Капустенко - керівник мережі сервісних центрів: “Ціль майстра - виконати роботу та усунути заявлену неправність, тобто ту проблему, з якою звертається клієнт”.
Щоб не потрапити на гачок шахраїв, потрібно з розумом обирати, кому довірити свій комп’ютер. Уважно перевіряти все, що підписуєте. Не варто користуватися послугами так званих “голівудських акторів”, які мешкають поруч.
Іван Капустенко - керівник мережі сервісних центрів: “Я рекомендую клієнтам звертатися до тих сервісних центрів, до яких у них є довіра”.
Пан Джамал радить тим, хто мав необачність натрапити на недобросовісних майстрів, звертатися до Держпродспоживслужби. Крім того, можна подати позов до суду. Якщо шахраї вимагають кошти за роботи, на які клієнт не давав згоду, погрожують забрати техніку, то варто діяти радикально.
Джамал Стаценко - юрист: “Краще за все одразу викликати поліцію, пред’явити поліцейському договір, по якому вони надавали послуги. І я думаю, що на етапі, коли буде викликана поліція, більше всього, що питання буде вирішено”.
Проте, краще запобігти, ніж потім боротися з наслідками. А тому, обираючи майстра чи сервісний центр, потрібно звернути увагу на досвід роботи, ознайомитися з відгуками. Також варто скористатися порадами близьких. Не соромтеся ставити питання та вимагати прайс на пропоновані послуги.
Іван Капустенко - керівник мережі сервісних центрів: "Ви можете знайти багато відгуків у Гугл, на Гугл-карті, та у вас буде враження, до якого сервісного центру найкраще вам звернутися”.
Будьте пильними, а також попіклуйтеся про літніх родичів, адже, як говорять, “хто попереджений, той озброєний”.
Інна Сокольська, Олександр Федоров, Харків, “Вісті надії”

Відео

Як зрозуміти, хто перед вами - комп’ютерний майстер чи шахрай?

Рокфеллер був один з благодійників засновника Сполучених Statesthe Фонду Рокфеллера, який пожертвував великі суми на медичне дослідження, зокрема, для боротьби з жовтою лихоманкою.

далі
Заклик до миру