Соцмережі та їх вплив на наше життя

Соцмережі стали невід’ємною частиною життя. Нині з восьми мільярдів населення планети ці ресурси використовують більше половини землян. Однак, багато хто не замислюється, наскільки соцмережі впливають на особистість. Відретушовані фото, хизування здобутками та успіхами заполонили акаунти багатьох і згубно впливають на самооцінку тисяч користувачів. Як не втратити себе на просторах інтернету - розповідають “Вісті Надії”.

Більшість українців є активними користувачами соцмереж та розповідають про своє життя на сторінках. Щодня наші співгромадяни витрачають на це в середньому більше двох годин.
Людмила Шабанова, психологиня пояснює: “Соцмережі так влаштовані. Там є складні алгоритми і вони привертають увагу людини: приходять сповіщення, якісь звуки, хтось когось лайкнув, хтось когось позначив. І через це людині хочеться подивитися туди, бути в цій системі, згадувати про неї”.
Публікуючи щось, автор очікує на реакцію аудиторії, говорить пані Людмила. Ця потреба закладена на підсвідомому рівні. Щоправда, в соцмережі неможливо отримати стовідсотково якісний зворотний зв’язок.
“Людина втрачає самоідентифікацію особисту в соцмережах. У неї вже немає прийнятного ототожнення з самим собою. Воно постійно залежить від того хто приймає, хто подивиться, хто прийме цю реакцію, хто дасть цю реакцію”, - додає Людмила Шабанова, психологиня.
Модний одяг, відредаговані фото, успіхи та здобутки заполонили соцмережі. Однак, “ідеальний” образ справляє зовсім не ідеальне враження. Наздоганяючи примарний взірець, людина зазнає шкоди. Нещодавно молода львів’янка вирішила зробити селфі на даху потяга та від удару струмом отримала опіки сімдесяти відсотків тіла. А що вже говорити про психологічні травми.
“Через ось цей стан, що я повинен бути якимось. Це ж транслюють якісь медійні особистості, люди, на яких звертають увагу інші люди, своє життя, що я ось так живу. Нам просто не вистачає чесності від цих людей”, - говорить Людмила Шабанова, психологиня.
Натискаючи кнопку “опублікувати” автор несе відповідальність перед своєю аудиторією. Тому варто ретельно аналізувати кожний пост.
Олег Василенко, пастор Адвентистської церкви каже: “Недобре, коли ми вихваляємось, виставляємо самого себе. Коли ми відчуваємо безкарність у тому, що ми анонімні в Інтернеті. Коли ми можемо сказати те, що ніколи б не сказали віч-на-віч людині. Друге - коли ми бажаємо розповідати про те, чого не має знати ніхто”.
Нещодавно у Норвегії блогерів зобов’язали повідомляти про відретушовані фото. А ми запитали у харків’ян, як вони ставляться до соцмереж та що публікують.
Олександра, харків’янка розповідає: “Мені здається, що не все потрібно людям бачити в інтернеті. А публікувати - та все що завгодно, що тобі цікаво. Я люблю фото природи, люблю фото з чоловіком своїм. Це мабуть все, що я публікую. Я люблю дивитись профілі своїх друзів, чужих - не дуже”.
Володимир, харків’янин ділиться: “Я вважаю, що люди повинні публікувати про своє життя”.
А до так званих ідеальних образів ставляться по-різному.
Володимир, харків’янин думає: “Я вважаю, що люди, які досягли великих висот, не будуть виставляти свої досягнення напоказ. Якщо люди виставляють, що в них є багато грошей чи автомобілів, то це більш схоже на хизування”.
Юлія, харків’янка говорить: “Мені абсолютно байдуже. Хто як хоче, той і виставляє те, що хоче. Тому я на це абсолютно не звертаю жодної уваги”.
Олександра, харків’янка вважає: “Мені здається це якось занадто, бо в нашому житті не все ідеальне. Але іноді хочеться подивитись, що десь є ідеальна сім'я, ідеальні діти, тихо все. Але я в це не вірю”.
Кожна людина - особистість, тому варто визнавати власні недоліки та шукати шляхи їхнього вирішення. Звернутися по допомогу до рідних, друзів чи фахівців.
Людмила Шабанова, психологиня говорить: “Те, що ми можемо виправити - ми про це думаємо, виправляємо. Якщо ми це не можемо виправити - сенс про це хвилюватися й думати”.
Ідеальних людей не існує. Однак завжди варто прагнути до кращого, справжнього, працювати над собою.
“В Євангелії від Матвія сказано: прийдіть до Мене усі струджені та обтяжені і Я вас заспокою. Тому, це найкращий вихід для кожної людини”, - каже Олег Василенко, пастор Адвентистської церкви.
Є відомий вислів “Ти народився оригіналом, не помри копією”. Цінуйте себе і дякуйте за кожну прожиту мить. Нехай ваші фото в соцмережах справляють тільки позитивний вплив.
Інна Сокольська, Олександр Федоров, “Вісті надії”

Відео

Соцмережі та їх вплив на наше життя

Рокфеллер був один з благодійників засновника Сполучених Statesthe Фонду Рокфеллера, який пожертвував великі суми на медичне дослідження, зокрема, для боротьби з жовтою лихоманкою.

далі
Про харчування матерів, дітей і підлітків розповість нова книга “Здоровый и сильный”