Вісім років в'язниці для християн за критику ЛГБТ

Переглянути відео

8 років тюрми віруючим за мітинги проти гейпараду та колективну критику ЛГБТ. Напередодні Великодня, до Верховної Ради внесено законопроект №3316 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо протидії злочинам на ґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності). Про наслідки законопроекту для церков, сімейних організацій та загалом інституту сім"ї розкажемо в сюжеті.
Людино-собака, лесбіянка, гей, бісексуал, трансгендер. Aesthet Gender - гендер, який базується на естетиці, Affect Gender - гендер, що залежить від настрою, Digisender - цифровий гендер: вірус, mp3 і таких вигадали до трьохсот! У світі офіційно затвердили понад 54 гендери! В Україні намагаються звичне поняття рівності гендеру – між чоловіком і жінкою – підмінити на рівність прав осіб різних гендерів. А за критику такого явища пропонують саджати у в’язницю!
Сергій Гула, адвокат: "Даним законом пропонується встановити кримінальне покарання, починаючи від штрафу до тюремного покарання за всяку нетерпимість до ось цих сучасних ідеологій, коли коняка стає гендером, телевізор стає гендером, сплав щура і ще якоїсь там пластмаси стає гендером. Якщо сьогодні хлопець вирішив, що він дівчина, і пішов у туалет жіночий, чи там в жіночий салон, і каже я дівчина, і ставтеся до мене як до дівчини, тому що я так вирішив. Якщо хтось буде критикувати, чи викине його звідти, чи тому подібне – тюрма."
Депутатка від «Слуги народу» Ольга Василевська-Смаглюк цим законом пропонує встановити кримінальне покарання у вигляді штрафів та тюремного покарання за нетерпимість, публічні заклики, приниження гідності за ознакою сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності. Законопроект передбачає внесення «сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності» як обтяжуючої обставини мало не у всі статті Кримінального кодексу, які стосуються насильства.
Сергій Гула, адвокат: "Якщо, наприклад, держслужбовці будуть доводити і казати, що, "давайте захистимо країну". Наприклад, я знаю ряд держслужбовців, які обґрунтовано говорять про те, що зниження народжуваності, відповідно до різноманітних досліджень, будь якої країни, неодмінно буде мати зниження економічного росту. Тому відповідно до цього не повинна сприяти, не повинна пропагувати тому, що знищує ідентичність нашої нації, що є хлопець, і є дівчина, є чоловічий, є жіночий напрямок розвитку дитини. Це є основа, суть, то давайте так і виховувати."
Якщо держслужбовець, до прикладу, депутат, урядовець, мер міста або сільський голова, скаже що гомосексуалізм — це неправильно, або буде критикувати відповідний спосіб життя, не погоджуватиметься з одностатевими шлюбами, чи усиновленням дітей одностатевими парами – це може трактуватися як публічні заклики до ворожнечі та нетерпимості, приниження гідності осіб чи груп осіб за ознакою сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності. Відповідно, на держслужбовців чекає штраф до 17 тисяч гривень або позбавлення волі від 2 до 5 років.
Сергій Гула, адвокат: "Церквам за публічну акцію проти тих чи інших збочень сучасних, яких є достатньо, які заперечують природній спосіб єднання людини – від 5 до 8 років тюрми. Чи православна, чи католицька, чи протестантська, чи будь які інші, чи, навіть, мусульмани, і тому подібне, які скажуть, послухайте, Біблія називає це гріхом, чітко називає це гріхом, не можна цього робити. І за проповідь священика, за проповідь пастора, за проповідь мулли і тому подібне – давай у тюрму, шановний."
Авторка законопроекту пропонує доповнити Кримінальний кодекс Статтею 1611 «Публічні заклики до ворожнечі, насильницьких дій, переслідування або приниження гідності за ознакою сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності». Частина третя цієї статті напряму стосується церков, релігійних організацій та масових просімейних заходів, адже якщо члени якоїсь церкви чи просімейної організації виступлять із засудженням гомосексуалізму або будуть критикувати такий спосіб життя, то це може трактуватися як вчинені організованою групою публічні заклики до ворожнечі та нетерпимості, приниження гідності осіб чи груп осіб за ознакою сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності. За це передбачається покарання від 5 до 8 років ув’язнення.
Іоанн Ружницький, священик Української православної церкви: "Ми знаємо, що Господь заповів, дав людям свою першу заповідь – плодіться, розмножуйтеся і наповнюйте Землю. Відповідно до того людство має свій розвиток, відповідно до того християни дотримуються тієї заповіді, і відповідно всіх інших. І намагаються розвиватися у цьому руслі, дотримуючись заповідей і ненавидячи всякий гріх. А відповідно, цей законопроект, він ставить гріх у рамках норми і забороняє будь які висловлювання, будь яке негативне ставлення до гріха, що є взагалі переверненням свідомості."
Якщо християни скажуть, що вони засуджують чи вважають гомосексуалізм гріхом, або будуть критикувати такий спосіб життя, або ж скажуть, що вони проти одностатевих шлюбів чи усиновлення дітей одностатевими парами, матимуть штраф або обмеження волі до 5 років. Керівників церков та просімейних організацій або організаторів ходи за сім’ю, або ненасильницького, мирного мітингу проти гейпараду, чи проти якоїсь ініціативи ЛГБТ може чекати покарання у вигляді позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.
Іоанн Ружницький, священик Української православної церкви: "Ми маємо можливість на сьогодні вести просвітницьку роботу, роз’яснювати людям, особливо молоді, принципи сімейного життя. Ті речі, які сьогодні пропонуються в поданому законопроекті, вони дещо обмежують можливість цього просвітництва, тому що доведеться, в разі його застосування, обмежувати той матеріал, який ми даємо, і говорити про максимально нейтральні речі, не називаючи гріха гріхом, не насторожуючи увагу сімей і потенційних сімей, молоді, людей, які задумуються над питанням сім'ї, не насторожувати їхню увагу на пагубному впливові гріха на їхньому майбутньому, і майбутніх стосунках."
Громадянський рух «Всі разом!» з 2003 року проводить вуличні сімейні заходи: марші, фестивалі, тематичні концерти по всій Україні. З метою захисту і популяризації сімейних цінностей – в особистій практиці та у суспільній традиції. Минулого року відбулося 69 вуличних сімейних заходів у 63 населених пунктах України. Загалом у них узяли участь 270 тисяч людей. Голова руху «Всі разом!» розповідає, що наразі законопроект не може завадити проходити різним сімейним заходам, але запевняє – зараз потрібно бути на сторожі, адже з боку ЛГБТ на таких подіях можуть бути провокації, і навіть зображена родина може розцінюватися як злочин проти них.
Руслан Кухарчук, голова руху "Всі разом!": "Тобто навіть, якщо ми не скажемо, що гомосексуалізм це гріх і збочення, але під словом сім'я, буде намальовано чоловік, дружина і діти – це вже буде фактично загрозою, або зазіханням на ЛГБТ якісь ідеї, або навіть намаганням якось спаплюжити, або образити їхні почуття, або заклик до якогось не сприйняття ЛГБТ способу життя."
Авторка законопроекту вносить зміни до статей Кримінального кодексу щодо масових заворушень та групового порушення громадського порядку, вводячи до переліку заходів, які караються штрафом та тюремним терміном від 2 до 5 років, акції, які мають мотив нетерпимості до сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності осіб.
Руслан Кухарчук, голова руху "Всі разом!": "Тобто, фактично всі люди, і всі організації, і навіть, всі церкви, всі політики навіть, всі журналісти, які якось будуть активно декларувати свою позицію, або пост у фейсбуці, або під час вуличного мирного протесту з транспарантом стояти, або щось у рупор будуть казати, і це буде якось критикувати, причому без образ, просто критично налаштовано. Це згідно з нормами цього законопроекту буде вважатися підбурюванням, чи дискримінації, чи до ворожнечі, чи до негативного ставлення. І саме ЛГБТ активісти будуть визначати, чи це їх ображає, чи ні.
На офіційному сайті Президента України petition.president.gov.ua створено петицію за відкликання законопроекту №3316.
Яна Ємченко, Євгеній Луговець, Київ, «Вісті надії»

далі
Запрошення повернутися до кращого