Відбувся дев'ятий національний молитовний сніданок, приурочений до 30-ти річчя Незалежності України

У Києві відбувся національний молитовний сніданок. Близько 1000 українських можновладців, релігійних та громадських діячів зібралися у столичному Українському домі, де відбувся 9-й Національний молитовний сніданок, аби підбити підсумки 30-ти річчя Незалежності та помолитися. Наголошують, така духовна практика об’єднує не лише політиків, але і представників провідних церков та релігійних організацій України.

Дмитро Разумков - голова Верховної Ради України: “Це один з майданчиків, і я сподіваюся, що їх буде більше, які дають змогу поспілкуватися без політики і без зайвих емоцій, і поговорити про те спільне, що в нас є в українському народі, і в українській владі, і ми повинні розуміти для кого і навіщо ми працюємо. Для людей, а людей об’єднує багато, об’єднує релігія. І в цьому плані будь-яка допомога, і церков і релігійних організацій, вона точно допомагає нам рухатися вперед. Вона допомагає десь змиритися, десь скоритися, але не здаватися”.
Давид Арахамія, голова фракції “Слуга народу”: “Ви знаєте що українці завжди дуже легко об’єднуються проти когось, але дуже погано об’єднуються за. І мені здається, що треба навчатися об’єднуватися за щось, за розвиток нашої країни, навіть якщо є люди, з якими важко працювати, якщо є люди, які не подобаються. Але, коли є більш вища мета, то треба об’єднувати свої зусилля. Якщо ми так будемо збиратися більш регулярно, то потрохи будемо досягати результатів, і якщо люди будуть більш командно працювати на розбудову української держави”.
Павло Унгурян - голова оргкомітету Національного молитовного сніданку України: “Це дуже важливо, що різні політичні сили, різні фракції парламенту, різні конфесії українського християнства, змогли об’єднатися у цей день, взяти перемир'я на всі політичні баталії, і разом помолитися Богу про Україну, про мир і перемогу, про військових і родини загиблих, про розвиток України”.
Молитви прочитали Митрополит Православної церкви України Епіфаній, протоієрей Української греко-католицької церкви Олекса Петрів і голова Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів Валерій Антонюк.
А далі до нього доєдналися і представники інших релігійних, владних та громадських гілок. Молилися за лідерів та владу в Україні, про розвиток нашої держави, а також про перемогу та мир в Україні. А також наприкінці сніданку прозвучала молитва за україну, у виконанні співака DZIDZIO.
Михайло Хома (DZIDZIO) - співак: “Коли вони починають молитися, я спостерігав за ними, я маю на увазі наших політиків, вони стають іншими, вони вже перестають контролювати один одного, бути кращим за когось, у них є спільна справа це Україна. І такий молитовний сніданок, він якраз допомагає об’єднуватися на основі молитви заради гарної справи України”.
Молитовні сніданки за участю представників духовенства та можновладців є багаторічною традицією в багатьох християнських країнах. Традиція проводити молитовні сніданки прийшла до нас зі Сполучених Штатів. Вперше такий захід там відбувся у 1953 році. У США на Національному рівні щороку разом збираються помолитися близько 5 тисяч учасників з усіх континентів.
Хуан Варгас - конгресмен США від демократичної партії: “Молитовний сніданок допомагає нам зблизитися відчути, що Україна сильна та незалежна і слідує за Богом. Ось тому я тут. Я був вражений, як багато людей зібралися тут.
Джеймс Слеттері - конгресмен США шести скликань: “У цей час українцям важливо бути зосередженим на тому, що їх об’єднує, а не розділяє. Це стосується всіх демократичних країн.
Боб Макюен - конгресмен США п’яти скликань від штату Огайо: "Ми виявили що нації, які шанують Бога - процвітають. А нації, які не роблять цього - врешті доходять до вбивства, кровопролиття та бідності. Тому потрібно щоб в уряді були люди які слідують за Богом".
На молитовний сніданок завітав і п’ятий президент України - Петро Порошенко. Він згадав те потрясіння, яке Україна пережила у 2014 році.
Петро Порошенко - п’ятий президент України: “Господь допомагав нам, коли ми опинилися в жахливі ситуації в 2014 році. Продемонструвати таке об’єднання, яке відбулося тоді всіх українців незалежно від політичних симпатій та антипатій, і всі ми згадали що ми є українці. Ми, які молимося за добро, точно переможемо зло. І сьогодні тут була спільна молитва, яка дуже сильна і Господь почує, і Господь точно допоможе нам, і Господь принесе нам мир. На сьогоднішній день я дуже благаю і прошу Господа, щоб Він послав нам єдність, щоб Господь послав нам перемоги, і щоб Господь підтримав Україну, так як Він це робить весь цей час. Бо не було б незалежності і не блискучої перспективи розвитку, в яку я вірю з Божої волі. Отже, закликаю, давайте помолимося разом за Україну".
Цьогорічний молитовний сніданок у Києві був приурочений до 30-ти річчя Незалежності України. Всі учасники запевняли - незважаючи на виклики, які постають перед державою, українці в силах їх здолати. І єдиний шлях - це реформація, яка має початися з серця кожного громадянина. 500 років тому на цей крок наважилися Європейські країни, і через духовну реформацію та навернення до біблійних істин, змінили хід своєї історії. Адже реформи, які відбулися не лише в духовному, але й у культурному, економічному та політичному житті суспільства, зробили протестантські країни світовими лідерами соціального та економічного розвитку.
Оксана Білозір - артистка, громадська і політична діячка: "Одна з особливостей, про які я зараз хотіла би говорити, - це відчуття відповідальності за свою країну. Тому що всі 30 років ми не несли за неї відповідальність, ми просто жили. Нам всі були зобов’язані, нам всі заважали, все заважало, і ми не приймали на себе особисто відповідальність за те щоб було краще. Але якщо ми приймемо сьогодні на себе це розуміння відповідальності, повірте мені, багато речей і багато помилок, які ми вже робили, вони відійдуть, а ми залишимо для себе той досвід, який ми набули за 30 років. Для того, щоб працювати тяжко наполегливо, в інтересах цілої держави, не своїх особистісних, не в інтересах своїх політичних преференцій, а в інтересах цілісної української держави, і цілісного українського народу".
Належність до європейських тенденцій може мати як позитивні, так і негативні форми й наслідки. З українських позитивів можна назвати найвищий, серед пострадянських країн, рівень громадянських свобод, зокрема свободи совісті. А от негативом є те, що Україна ще не досягла економічного добробуту Європи. Зараз населення України продовжує знижуватися, і цей процес потроху зростав усю другу половину ХХ століття. За роки незалежності Україна втратила близько 10 мільйонів мешканців. Демографи по-різному оцінюють таку ситуацію. Експерти виділяють три основні фактори демографічного спаду. Це високий рівень міграції, низька народжуваність, високий рівень смертності. Вважають, що істотна частка демографічних втрат пов’язана з трудовою еміграцією українців.
Оксана Білозір - артистка, громадська і політична діячка: “У мене є коронна фраза, я завжди її кажу: нам потрібно полюбити Україну в собі і полюбити себе в Україні, в тій яка вона є, і тоді вас буде сильно мотивація змінюватися.
Потрібно полюбити і прийняти Україну такою яка вона є. Не втікати з неї туди, де хтось для себе вже щось добре зробив, а намагатися зробити все для того, щоб ця красота, добробут, щастя, розвиток були в своїй країні. Це можливо. Тому треба закачувати рукава, не розслаблятися і працювати над собою в ім’я своєї держави, бо тут закопаний наш пуп, тут наш генетичний код, то наша духовна сила. А без духовної сили - ми ніхто".
Михайло Хома (DZIDZIO) - співак: "Ми маємо розуміти, що ми є на початку, ми в першому класі, але вже маємо розуміти, що ми в ньому засиділися і варто вже переходити в п'ятий, там де багато вчителів, а не одна вчителька. Тому я бажаю собі, всім українцям і в загалом Україні, вчитися йти вперед, розвиватися, І тільки тоді в Україні буде процвітання. Вже перші кроки є, я тішуся з того, яка молодь зараз підростає в Україні. Надзвичайно розумна, інакша”.
Молитовний сніданок закінчився, але організатори запевняють, що далі ланцюг віри буде продовжувати рухатися Україною.
Павло Унгурян - Голова оргкомітету національного молитовного сніданку України: "Далі - це молитовні сніданки в різних регіонах, далі - це щотижневі групи вивчення Слова Божого в міських радах, обласних, сільських, і звичайно що і у Верховній раді України. Щотижневі, щомісячні духовні ранки, групи вивчення Святого Письма. Але весь інший час ми маємо глибоко і духовно розвивати місцеве самоврядування, наш парламент, нашу державну службу".
Валерія Полторацька, Олександр Чебан, Володимир Божинський, Київ, Вісті надії

Відео

Відбувся дев'ятий національний молитовний сніданок, приурочений до 30-ти річчя Незалежності України

Рокфеллер був один з благодійників засновника Сполучених Statesthe Фонду Рокфеллера, який пожертвував великі суми на медичне дослідження, зокрема, для боротьби з жовтою лихоманкою.

далі
Клініка ментального та фізичного здоров'я