В Україні відкрилися три нові адвентистські школи!

Першого вересня в Україні, наряду з іншими, відчинили свої двері й адвентистські школи. Ще 15 років тому була в Україні була лише одна адвентистська школа, — в Києві, а цього року учні сіли за парти 24 шкіл. За час літніх канікул директори шкіл і засновники виконали велику роботу та на учнів чекало багато хороших новин.

У школі в м. Чернівці відбулася велика реконструкція та з'явився другий поверх. У Черкасах розпочали будівництво нової будівлі для шкільних приміщень. Учні в Білій Церкві увійшли в нову будівлю й дізналися про те, що школа отримала державну ліцензію. В Києві з'явився новий шкільний автобус. А в Полтаві та Хмельницькому вперше розпочали роботу класи середньої школи. Дві школи прийняли до штату своїх співробітників нових директорів.
Особливим «День знань» був у трьох школах, які відчинилися тільки цього року та де свято «Першого дзвоника» проводилося вперше. Кожна з цих шкіл пройшла непростий шлях до свого відкриття.
У місті Суми про відкриття адвентистської школи говорили вже давно, але різні обставини не давали здійснитися цим планам. Цього року мрія пастора громади Присакаря Олександра та директора школи Коропченко Наталії нарешті здійснилася. Першого вересня семеро учнів увійшли до привітних та добре намолених приміщень «Clever school», — школи, яка розташувалася в стінах молитовного будинку. До цього часу в кімнатах був не тільки зроблений гарний ремонт, але їх ще й обладнали сучасними партами, проєкторами та інтерактивними дошками. Завдяки місцевій громаді, яка виділила частину свого молитовного будинку для шкільних класів, тепер кожен день в цій будівлі читається Слово Боже та линуть молитви до Бога.
Протягом шести років в Івано-Франківську на території молитовного будинку працював адвентистський дитячий садок. Керівник Жиляк Наріне та співробітники дитячого садка своєю присвятою дітям придбали хорошу репутацію, тому батьки довірили їм 44 дитини від двох до шести років. Закінчуючи дитячий садочок діти та їхні батьки не хотіли розлучатися з навчальним закладом. У відповідь на їхні неодноразові прохання цього року було прийнято рішення про відкриття першого класу та зі старшої групи дитячого садка десятеро дітей стали учнями 1-го класу школи «Прикарпатська Надія». Обласний пастор Заверуха Іван та керівник відділу освіти конференції Чернушко Іван різним чином сприяли тому, щоб відкриття школи стало реальністю. Це свято стало можливим завдяки жертовності місцевої громади, яка присвятила частину молитовного будинку з пасторською кімнатою включно для служіння дітям.
Історія школи в Краматорську розпочиналася нетипово для навчальних закладів України. Першим кроком до відкриття школи була купівля великої двоповерхової будівлі з такою ж величезною придомовою територією. Після цього з'явився директор навчального закладу, група дитячого садка та перший клас. Ще навесні були сумніви щодо того, чи вийде відкрити перший клас. Директор школи Навозенко Наталія разом зі співробітниками та пастор громади Лазарєв Максим разом з членами громади вклали чимало сил для того, щоб школа стартувала. За літній час на території школи було проведено дві великі дитячі програми, які відвідали понад 200 дітей. Справжнім Божим дивом, яке підтримало руки ініціаторів, було отримання державної ліцензії протягом декількох тижнів.
Присвячені люди та Боже водійство зробили можливим, щоб в освітньому закладі «Східний Ангел» була не тільки група дитячого садка, але відчинив свої двері перший клас.
Завдяки зусиллям багатьох присвячених людей і Божій милості на Україні в цілому, разом з Його промислом конкретно в справі відкриття адвентистських шкіл, зроблено чимало, але ми ще не досягли мети, яку Господь через Свою вісницю, Елен Уайт поставив перед нами: «... у місцях, де є церкви, потрібно відчиняти школи, навіть якщо там не більше шести дітей шкільного віку» (Керівництво для домашніх і церковних шкіл).
Костянтин Кампен, керівник відділу освіти Української Уніонної конференції
#тижденьподяки2021

далі
Восьмого вересня — в середу — день натхнення