Усеукраїнський молодіжний конгрес “Світло серед темряви” зібрав п'ятсот учасників

Усеукраїнський молодіжний конгрес “Світло серед темряви” відбувся 21-23 червня 2024 року на кампусі Українського гуманітарного інституту у місті Буча, Київської області.

Події останніх п'яти років вплинули на українське суспільство, спочатку через обмеження, пов'язані з COVID-19, а потім через російське повномасштабне вторгнення.
Для молоді, яка зазвичай веде активний спосіб життя, та потребує особистих зустрічей, спілкування та розвитку, до обмежень доволі складно звикнути. Отже, лідери молодіжного служіння Адвентистської церкви в Україні вирішили провести усеукраїнський конгрес, незважаючи на те, що було доволі складно передбачити кількість його учасників. Нагадаємо, попередній молодіжний конгрес “Він живий”, що відбувся 2-7 липня 2019 року, об'єднав 700 учасників, але внаслідок окупації частини території протягом останніх двох років, та небезпеку через бойові дії, багато сімей разом з дітьми виїхало з України.
Розпочавши попередню реєстрацію, організатори переконалися, що конгрес був довгоочікуваною для молоді подією, адже кількість охочих взяти в ньому участь постійно зростала, й зрештою на захід зареєструвалося 500 молодих людей, які завітали на кампус Українського гуманітарного інституту, де всі зустрічі відбувалися просто неба. А разом з гостями та членами місцевої громади на суботньому служінні конгресу були присутні 700 осіб.
Назва й напрям всіх заходів конгресу: “Світло серед темряви”. На цю тему спікери ділилися роздумами, сформованими на біблійній основі, та ілюстрували їх на прикладах з власного досвіду.
Молодіжний пастор Василь Бурсук говорив про темряву, як певну територію, в якій людина до певного часу перебуває, й звідки Бог кличе її вийти. Лікар Іван Григораш казав про те, що світло ніколи не нав'язується, але вибір на користь добра завжди супроводжується боротьбою, та іноді надскладними обставинами, через які потрібно пройти, перш, ніж отримати бажане. Уерівник Адвентистської місії в Україні, пастор Роман Проданюк також звернув увагу на те, як Бог керує обставинами. Бо коли людина просить Божого світла для себе, Господь починає процес її виховання через зміну обставин. Тож для отримання бажаного потрібно пильнувати й боротися в таємній кімнаті, шукаючи присутність Бога в своєму житті.
Окрім зустрічей на богослужіннях, спілкування ввечорі в малих групах та на служіннях – зранку, молодим людям запропонували долучитися до однієї з трьох груп, де разом зі спікерами вони шукали відповіді на запитання й розглядали наступні теми: “Чому я нещасний?” (Іван Григораш); “Як “світити” через музику?” (музикант, співак Нікіта Ісаков); “Що допоможе зробити молодіжні служіння потужнішими?” (керівник благодійної організації ADRA Ukraine Леонід Рутковський).
Особливою подією під час конгресу був обряд водного хрещення, що відбувся у суботу ввечорі. Десять молодих людей уклали завіт з Богом та доєдналися до церкви. Молитву посвяти та керівництва Божого в житті кожного з них звершив виконавчий секретар Української уніонної конференції Церкви адвентистів сьомого дня Володимир Велечук.
У неділю зранку відбулися благодійні заходи: ярмарок та забіг на три кілометри, в якому взяли участь 62 хлопці й дівчини. Кошти, що пожертвували під час цих подій – 15051 грн, сто доларів та п'ятдесят евро, – будуть витрачені на медичні засоби для Сил оборони України.
Музикальне служіння на всіх заходах конгресу забезпечував колектив молодіжної церкви 7 PM (м. Вінниця).
Як зазначив лідер адвентистської молоді України Іван Романюк, з огляду на те, що Буча два роки тому була окупована, проведення зараз конгресу – це неймовірний подарунок від Бога.
“Дякую Богові, що ми зараз можемо вільно тут перебувати! Я неймовірно щасливий, та відчуваю благоговіння й радість!”, – відмітив Іван.
Звертаючись до учасників конгресу він поділився планами на розвиток молодіжного служіння, зокрема, допомогу ініціативним групам молоді в залучені додаткових ресурсів для реалізації місцевих проєктів, та започаткування школи євангельського служіння.

Валентин Загреба

Фото автора

далі
Передаємо на фронт такі якісні аптечки, яких немає ні в кого