Студенти-богослови створили статтю у Вікіпедії про адвентистські школи в Україні

Третьокурсники спеціальності “богослов’я” Українського гуманітарного інституту – Денис Яцишин, Даниїл Шеремета та Вадим Завадюк – створили статтю у Вікіпедії, присвячену адвентистським школам України.

До цього часу у відкритій енциклопедії не було подібного матеріалу, що узагальнював би філософію, діяльність та сучасний стан адвентистських навчальних закладів у країні. У статті автори висвітлили ключові принципи адвентистської освіти, окреслили соціальну діяльність таких шкіл, роботу під час повномасштабного вторгнення, а також охарактеризували сучасний стан та перспективи християнської освіти.
“Вікіпедія – це вільна, багатомовна та багатоформатна енциклопедія, яка є колективним міжкультурним волонтерським проєктом, спрямованим на поширення вільних знань, який постійно розвивається завдяки співпраці тисяч людей з різних куточків світу. Проте через культурні, історичні або релігійні обмеження деякі теми залишаються нерозкритими або представлені нерівномірно.
Стаття “Адвентистські школи України” у Вікіпедії сприяє заповненню браку інформації про релігійну освіту в Україні, кращому розумінню різноманіття конфесійної освіти, покриває важливий напрям діяльності Церкви адвентистів сьомого дня в Україні у сфері середньої освіти.
Оскільки адвентистська освіта в Україні є приватною і має певну специфіку, поява окремої статті дозволяє зібрати та структурувати інформацію, зробивши її більш доступною для всіх зацікавлених (учнів, батьків, дослідників, істориків освіти). Подолання прогалин у змісті Вікіпедії є критично важливим для забезпечення її якості, повноти та надійності як універсального джерела знань”, — пояснює Марина Чала, редакторка Вікіпедії.
Окремий розділ статті присвячено адвентистським школам, що функціонують у різних містах України. Серед них такі школи:
● “Соломон” (Чернівці);
● “Досвітня зоря” (Київ);
● “Стежинка мудрості” (Дніпро);
● “Живе Слово” (Львів);
● “Джерело мудрості” (Вінниця);
● “Еммануїл” (Мукачево);
● “Академія мудрості” (Буча);
● “Оазис надії” (Черкаси);
● “Перлина знань” (Біла Церква);
● “Щасливе місто” (Тячів);
● “Джерело знань” (Ільниця);
● “ДієСлово” (Херсон);
● “Місто Надії” (Луцьк).
У статті коротко описані історія створення, особливості навчальних програм та досягнення цих навчальних закладів.
Важливою частиною статті стала соціальна діяльність адвентистських шкіл. Учні та педагоги активно залучені до волонтерських ініціатив, благодійних акцій та підтримки громад, що тепер зазначено у Вікіпедії.
Окремо у статті розглядається діяльність шкіл під час повномасштабного вторгнення росії в Україну. Деякі навчальні заклади стали прихистком для внутрішньо переміщених осіб, інші – центрами гуманітарної допомоги. Незважаючи на складні умови, школи продовжували навчальний процес у різних форматах.
“Якщо ви пошукате у Вікіпедії поняття "Адвентизм Україна", то будете здивовані тим, що знайдете лише невелику кількість статей, які присвячені адвентизму в нашій країні (у деяких статтях, які присвячені іншим темам, адвентизм лише згадується). І це у той час, коли чимала кількість людей з довірою відноситься до Вікіпедії та намагається знайти там більше інформації про Адвентистську церкву. Враховуючи потужність адвентистської церкви в Україні та наявність відділу інформації на різних територіях України, така незначна присутність адвентистів України у Вікіпедії викликає здивування.
Дякуючи Максиму Балаклицькому, професору кафедри журналістики в Українському гуманітарному інституті, й активній групі студентів, тепер кожен зможе знайти у Вікіпедії інформацію про роботу, яку здійснює Адвентистська церква в Україні через загальноосвітні школи. Враховуючи досвід адвентистів за більше ніж 150 років роботи в напрямку освіти та активну розбудову адвентистських шкіл в Україні, нам є що розповісти оточуючим людям.
Редакторка української Вікіпедії Марина Чала не лише допомагала порадами в процесі написання статті, але й допомогла завантажити статтю та зробила значний відсоток роботи», — поділився результатами роботи Костянтин Кампен, керівник відділу освіти Адвентистської церкви в Україні.
Стаття “Адвентистські школи України” тут

далі
Космічна археологія свідчить на користь Біблії: палаци стародавніх царів можна побачити за допомогою Google Earth