Люди різних рівнів так чи інакше знаходяться в пошуку духовних відповідей, а єдиною вірною відповіддю, істиною — є Господь Ісус

Олег Подкопаєв, пастор церкви «Дім Хліба» в м. Кривий Ріг, депутат Криворізької міської ради та засновник громадської організації «Кривий Ріг за сім'ю».

Які існують результати суспільної та соціальної діяльності українських протестантів у 2020 — 2021 роках (Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій, Рада Євангельських Протестантських Церков України, суспільні організації, громадські рухи; благодійність, освіта)?
Чим більше проходить часу, тим більше й більше я переконуюсь в тому, що саме сімейна тематика є той основою, яка може об'єднувати не тільки протестантський рух, але й міжконфесійний.
Переконуюсь в цьому, коли приходиться зустрічатися із представниками різних церков, обговорюючи різні теми й завжди в кінці ми, в принципі, приходимо до висновку, що тема захисту сімейних цінностей, — це те, що може об'єднати всіх: й православних, і католиків та протестантів разом. Тому що саме ця тема дозволяє відкинути всілякі міжконфесійні протиріччя, або якісь зауваження та об’єднатись для спільних дій. І на тлі погіршення ситуації в Україні або активізації рухів сексуальних меншин і подання законодавчих ініціатив (ну тут ще потрібно подивитися чи будуть вони підтримані чи ні), я думаю, що сімейна тематика — це саме той наріжний камінь, окрім Христа, звичайно, на якому й потрібно об’єднувати свої зусилля. Й вкладати не тільки час і зусилля, а ще й гроші у популяризацію сімейних цінностей не тільки із-за церковної кафедри, а й в громадському житті.
Якою є конфесійна динаміка українських протестантів за цей час: приріст-утрата членства, активність у служінні, розбудова церковної інфраструктури?
Церкви зазвичай ростуть. Відкриваються нові церкви. А подеколи відкриваються у тих місцях, де їх не було: селах, віддалених районах різних міст.
Також хочу зазначити, що українська церква активно залучається до місіонерської діяльності, і не тільки на території нашої України. Це також добре. Бо нам потрібно проповідувати до країв землі.
Люди шукають Бога. Люди знаходяться в цьому духовному пошуку й церква повинна бути тією організацією, яка завжди дасть відповідь від Господа й вкаже куди треба звертатися, куди потрібно приходити. Церква повинна вчити.
І я бачу в моєму житті, що люди різних рівнів так чи інакше знаходяться в пошуку духовних відповідей. А єдиною вірною відповіддю, істиною — є Господь Ісус. Тому ми також повинні бути трішки активніші ніж інші вчення (ніж йога, астрологія та інші духовні практики, що претендують на істину), щоб показувати людям істину вчення Ісуса Христа.
Які виклики діяльності українських протестантів створила пандемія коронавірусу та інші фактори?
Що стосується третього питання: звичайно, пандемія створила багато викликів для церков.
Колись ми говорили про те, що багато церков не були готові медійно до цієї ситуації. Бо коли догодилася заборона на зібрання, то багато церков не мали своїх каналів на YouTube, навіть не знали, що з цим робити, не мали навичок, щоб проповідувати дистанційно. Але по тому, що пройшло вже багато часу, я вважаю, що перше й найголовніше, що пандемія виявила в церквах, це проблему лідерства. Бо коли є активне лідерство в церквах, воно завжди дає відповіді на різні ситуації.
Я вважаю, що саме таке повинне бути завдання для церков — зрощувати не просто служителів, чи виконавців, не просто найманців, якщо говорити мовою Нового Заповіту, а саме лідерів, активних громадян з активною позицією, з активним мисленням, з критичним мисленням, які не тільки читають, вчаться й розвиваються, але й активно використовують ці знання, тренуючи свій мозок перед різними викликами.
Так що головний виклик для церков, на мою особисту думку, це лідерство.
Підготував Максим Балаклицький
#тижденьподяки2021

далі
Місія адвентистської освіти