Громада "Бейт шалом" відзначила 20-річний ювілей концертом єврейської музики

Київська єврейська адвентистська громада "Бейт шалом" відзначила своє 20-річчя концертом єврейської музики

Це свято співпало з біблійним святом Кучок (Суккот), тому урочистості відбувалися у відповідному контексті.
Про це повідомляє rромада «Бейт шалом».
На захід завітали біля 150 гостей та учасників, серед яких керівництво Адвентистської церкви в Україні та Києві, а також інші високоповажні гості та друзі громади. Багато гостей вперше відвідали громаду.
Свято складалося з двох відділень. На початку заходу Київський камерний хор виконав єврейські традиційні та сучасні твори, після чого присутні побачили відеопривітання засновника громади «Бейт шалом» Олександра Болотнікова. У серпні 2001 року він провів у Києві резонансну програму «Два народи ― дві релігії», внаслідок якої утворилася і ця громада, за рахунком 23-тя адвентистська громада Києва.
Під час урочистостей була згадана історія становлення громади та її перший пастор Дмитро Васильович Цолін. Його наступник Віктор Васильович Вятоха розповів про роки свого служіння у громаді.
Після цього до громади та гостей звернулося зі словами привітання керівництво Адвентистської церкви ― Станіслав Вікторович Носов, керівник Церкви в Україні, та Володимир Костянтинович Куцій, виконавчий секретар Церкви в Києві.
Про зміст та історію свята Суккот, про служіння та нові проекти громади розповів нинішній її пастор Віталій В'ячеславович Обревко.
Концерт єврейської музики, який почався після офіційної частини ювілею, перевершив усі сподівання присутніх. На ньому виступили із традиційними та сучасними єврейськими піснями солістки Ольга Крупська, Анастасія Лукін та Ольга Ващініна, дуети Світлани Шаповал та Віталія Обревка, Ольги та Олександра Ващініних. Особливо глядачам сподобалися та запам'яталися ще по минулим виступам інструменталісти: юний саксофоніст Крістіан Дем'янов та інструментальне сімейне тріо Парубочих. Єврейські клезмерські мелодії розчулили та надихнули присутніх і додали радості святу.
Гості свята поділилися радісними та натхненними враженнями.
«Це було справжнє свято. Мелодійні єврейські пісні, псалми, музика. А які виконавці! Вони грали й співали серцем. Відчувалася атмосфера люблячої родини. Я відчувала присутність Господа, і вийшла з залу зі сльозами щастя. Це було надзвичайно! Шкода, що не всі це бачили!» ― зазначила Лариса.
Розповідаючи про важливість громади у власному житті, Максим наголосив: ««Бейт Шалом» в перекладі ― «Дім миру». Це те місце, де відкривається мир Всевишнього через служіння його народу. Місце, де в служінні використовується мова, якою написана більша частина Біблії!»
Своїми враженнями поділилися Тетяна та Ілля: «Нам сподобалося різноманітність у мелодіях, у виконанні, у використаних інструментах. Характер єврейських пісень помітний з перших нот. Ми любимо вашу громаду за можливість доторкнутися і з'єднатися з минулим, яке, на жаль, так важко проглядається в сучасних протестантських богослужіннях, відчути себе в атмосфері Божої присутності. Тут ти по-справжньому поклоняєшся Богу, глибше дізнаєшся і розумієш Писання».
«Це був чудовий концерт. Весь концерт пройшов на дуже високому рівні, всі учасники поставилися з любов'ю і відповідальністю до своїх номерів. Дякую за такий чудовий виступ кожного, хто брав у цьому участь. Спасибі пастору і всім, хто брав у цьому участь, починаючи від тих, що зустрічав гостей. Всі поставилися до цього серйозно. Слава Богу за все», ― сказала Ніна.
Леся та Володимир зазначили: «Гарний настрій, прекрасна музика, глибоке вивчення Тори, сімейна атмосфера, мир на серці, ― ось, що таке «Бейт шалом» для нашої сім'ї. І концерт сподобався дуже! Чудові пісні, талановиті виконавці, радість і спокій, ― це залишиться з нами надовго. Дякуємо всім, і дай Господь примноження і процвітання!»
Слід зазначити, що гостям концерту подарували особливі подарунки: традиційні єврейські головні убори ― кіпи та захисні маски з логотипом громади, автентичний єврейський календар, розроблений громадою із зазначенням єврейських свят та тижневих розділів Тори. А також кожен після завершення програми отримав солодкий сюрприз у вигляді скибочки торту.
Окрім цього, біля приміщення громади було споруджено особливий курінь (сукку), яку євреї традиційно встановлюють на свято Суккот. Усі охочі радо завітали під її очеретяний дах, щоби сфотографуватися та відчути себе, як народ Ізраїлю при виході з Єгипту, у нашвидкуруч зроблених куренях.
Свято завершилося, і громада повертається до свого насиченого повсякдення, адже, як сказав у своєму зверненні пастор Віталій Обревко, 20 років у біблійському контексті ― це вік початку зрілого, відповідального служіння. Отже, усвідомлюючи цю відповідальність, громада продовжує сходження до Небесного Єрусалиму та закликає усіх, хто розділяє її любов до Господа, Його Святого Письма та до народу Ізраїлю, долучитися до її важливого служіння.
Побажаємо і собі, і усім нашим друзям, як прийнято у єврейського народу: «До 120 років!» і додамо: «…і до вічності!».
Джерело: Пресслужба громади «Бейт шалом»
Фото Володимира Романишина

Відео

Громада "Бейт шалом" відзначила 20-річний ювілей концертом єврейської музики

Рокфеллер був один з благодійників засновника Сполучених Statesthe Фонду Рокфеллера, який пожертвував великі суми на медичне дослідження, зокрема, для боротьби з жовтою лихоманкою.

далі
У Львові рятують безпритульних тварин