Активна участь у служінні допомагає пережити складні часи

Розповідає Пилип Савочка, старший єпископ Духовного центру християн віри євангельської «Спасіння»

Які є результати суспільної та соціальної діяльності українських протестантів у 2020-2021 роках (ВРЦіРО, РЄПЦУ, суспільні організації, громадські рухи; благодійність, освіта)?
За цей період було проведено заходи, які вплинули на суспільну думку, такі як «День подяки», «Національний день молитви за Україну», «Національний молитовний сніданок», молитовні сніданки в районних та обласних центрах. У більшості великих міст та районів були утверджені міжцерковні Духовні ради. Це значно вплинуло на суспільну думку відносно протестантського руху.
Якою є конфесійна динаміка українських протестантів за цей час: приріст-втрата членства, активність у служінні, розбудова церковної інфраструктури?
Не зважаючи на карантинні обмеження, церкви мали приріст, хоч менший ніж у минулі роки, приблизно на 50%. Разом з тим, всі служіння оновлюються, будуються десятки молитовних будинків, водні хрещення виходять на докарантинний рівень.
Які виклики діяльності українських протестантів створила пандемія коронавірусу та інші фактори?
Під час карантину виграли ті церкви, які мали сильний медіа ресурс, тому важливо проводити служіння наживо і мати трансляції. Також важливими стали соціальна допомога, не тільки бідним, але й тим, хто тимчасово втратив роботу і особисте служіння в домашніх церквах. Тож медійне, соціальне та служіння домашніх груп допомогло пережити пандемію.
Підготував Максим Балаклицький
#тижденьподяки2021

далі
Активність церков свідчить: навіть до самих скрутних ситуацій люди поступово пристосовуються, але всі по-різному і у свій час