Розповідає Людмила Штанько, ректорка Українського гуманітарного інституту, м. Буча.
Концепція освітньої діяльності
Приватний вищий навчальний заклад «Український гуманітарний інститут» (ПВНЗ УГІ) спрямовує свою діяльність на інтелектуальний, фізичний, соціальний та професійний розвиток студентів, гармонійний духовний ріст, заснований на принципах християнської моралі. Ми забезпечуємо знання, уміння та навички, що відповідають сучасним вимогам, формуючи у студентів мислення, цінності та особисті якості відповідно до християнського світогляду.
Інститут є частиною української системи вищої освіти, акцентує увагу на якісному засвоєнні акредитованих освітніх програм, вихованні любові до України та поваги до її історії й культури. Ми зберігаємо вірність протестантській традиції Церкви адвентистів сьомого дня, яка розглядає освіту як служіння.
Особливість наших програм полягає в інтеграції освіти з християнським богослов’ям. Ми працюємо над розвитком християнських чеснот, вихованням характеру, схожого на характер Творця, та формуванням особистостей, готових служити Богу й людям. Інститут допомагає здобувати освіту відповідно до європейських стандартів, сприяючи пізнанню Святого Письма та Божої любові.
Наші цінності та місія:
● Підготовка висококваліфікованих фахівців із християнським світоглядом.
● Формування характеру, заснованого на моральних і духовних принципах Святого Письма.
● Повага до національної культури та історії.
Український гуманітарний інститут – це спільнота, яку формують викладачі, студенти, працівники, випускники та партнери. Ми прагнемо реалізовувати нашу місію, досягати поставлених цілей і залишатися успішними у своїй праці.
Активність УГІ в суспільному житті
Волонтерська діяльність і благодійні внески
Наразі одним із найактуальніших проявів волонтерства є
донорська здача крові. Потреба в донорській крові завжди була високою, а під час бойових дій вона стає ще більш критичною, адже донорська кров рятує життя поранених військових та постраждалих цивільних. Працівники та студенти Українського гуманітарного інституту активно беруть участь у донорських програмах, роблячи вагомий внесок у спільну перемогу.
Благодійні концерти є одним із найпопулярніших видів волонтерства серед молоді. У минулому навчальному році вони проходили в атмосфері творчості. Зібрані кошти були спрямовані на
підтримку постраждалих від війни, зокрема наших захисників –
військовослужбовців ЗСУ, щоб підтримати їх як молитвою, так і добрими справами. Традиційно жоден концерт в УГІ не обходиться без духовного співу на славу нашого Творця.
Збір коштів для українців, які постраждали від війни, та одночасна
турбота про бездомних тварин є справжнім проявом людяності. Регулярні візити та допомога притулку для тварин стали вже традиційними для працівників та студентів Українського гуманітарного інституту. У 2023–2024 навчальному році ці волонтерські акції ще раз підтвердили, що любов Христа безмежна та охоплює все, що створене Господом.
І людина, як вінець цього творіння, має піклуватися про все, що її оточує. Тому серед студентів УГІ стали популярними волонтерські
екологічні заходи з прибирання міста Буча, які відбулися у квітні 2024 року.
Активісти Українського гуманітарного інституту також не забувають про людей похилого віку.
Студентська крамниця для пенсіонерів – це доброчинний захід, у рамках якого наша молодь організовує та частково спонсорує благодійний магазин з продуктами та товарами для літніх людей.
Наші волонтери піклуються про своє здоров'я та активно пропагують здоровий спосіб життя. Студенти Українського гуманітарного інституту організували виставку під назвою «Країна здоров'я», спрямовану на популяризацію восьми принципів здоров’я.
Богдан Коропатов, викладач кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання, випускник Українського гуманітарного інституту, та
Віктор Свястін, студент цієї ж кафедри, за покликом серця стали на захист Батьківщини, та долучилися до лав Сил оборони України.
Валерій Ридванський і Тетяна Івасінська, випускники кафедри германської філології, сьогодні рятують поранених, виконуючи обов’язки медичних працівників.
На жаль, з початком повномасштабної війни Український гуманітарний інститут втратив своїх відданих студентів і випускників.
Станіслав Макайда, студент кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання,
Марк Соловйов, студент кафедри германської філології, та
Юрій Чабах, випускник інституту, загинули під час виконання бойових завдань.
Артур Кучерявенко, студент кафедри педагогіки та психології, загинув під час здійснення гуманітарної місії.
Кожен з них, не шкодуючи себе, став на захист українського народу проти ворога, демонструючи справжню самопожертву.
Упродовж 2023–2024 навчального року в Українському гуманітарному інституті було організовано низку заходів, під час яких працівники та студенти об’єднали зусилля задля підтримки прагнення українського народу вистояти у цій війні.
Наші студенти разом з організацією «Lokalist» брали участь у фестивалі, який проходив у місті Гостомель. Кошти, отримані від продажу різноманітної продукції, були спрямовані на підтримку українських військових.
Під час іншого заходу, організованого за підтримки «Україна для Христа», студенти та працівники нашого інституту зібрали 300 подарунків для дітей, які постраждали від наслідків війни.
Активно був проведений збір коштів для підрозділу «Рубіж» Національної гвардії України.
На різдвяному концерті «Цар народився» були зібрані кошти для ремонту медичного автомобіля 72-ої окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців та для придбання засобів, які можуть зупинити кровотечу та врятувати життя.
У червні 2024 року студенти та працівники УГІ організували ще один благодійний концерт, під час якого були зібрані кошти для обладнання медичних евакуаційних автомобілів для Збройних Сил України.
Студенти Українського гуманітарного інституту та Українського адвентистського теологічного інституту щороку активно беруть участь у проведенні таборів на базі «Your camp» у Чернівецькій області, й літо 2024 року не стало винятком. Це благодатна можливість для працівників та студентів нашого закладу освіти послужити дітям, сприяючи їхньому духовному розвитку та фізичному зміцненню. Такі заходи є унікальною можливістю для розвитку молодіжних християнських лідерів, а також професійного росту наших фахівців з УГІ: вчителів початкової освіти, спеціалістів з фізичного виховання, психологів та реабілітологів.
Під час проведення християнського дитячого табору також був реалізований проєкт Психологічного хабу TANTO, спрямований на відновлення фізичного та психологічного стану дітей, чиї батьки загинули під час російсько-української війни. Організатором проєкту став наш студент Денис Дудник.
Працівники та студенти Українського гуманітарного інституту, незалежно від місця навчання чи праці, щодня в своїх молитвах звертаються до Господа, просячи Його зупинити цю війну, дарувати мир українському народу та навернення до християнства всім, хто ще не прийняв Ісуса як свого Спасителя. Адже це єдина можливість для припинення всіх війн.
Найбільш важливі події і здобутки інституту в академічній сфері
Початок 2023–2024 навчального року ознаменувався відновленням офлайн-навчання для студентів очної форми – з вірою та надією на Господній захист. Традиційно навчальний рік розпочинається зі слів подяки Господу, молитви за благословення для інституту, студентів, викладачів, адміністрації, а також за українських воїнів, які захищають нашу земну батьківщину.
День знань, як і інші масові заходи, став результатом творчої та злагодженої роботи великої команди. Захід був організований так, щоб створити атмосферу натхнення, радості та креативу, залишивши яскраві враження у всіх учасників.
У вересні минулого року ректорка Українського гуманітарного інституту Людмила Штанько на конгресі Школи Біблії презентувала результати вступної кампанії закладу освіти. Одним із вагомих здобутків стало те, що у 2023–2024 навчальному році вдалося заповнити майже весь ліцензійний обсяг, зарахувавши максимальну кількість студентів на відповідні напрями підготовки. Окрім того, Український гуманітарний інститут подав до Міністерства освіти і науки України заявку на розширення ліцензійного обсягу.
У межах меморандуму про співпрацю між Українським гуманітарним інститутом та Міністерством економіки України 6 жовтня 2023 року представники УГІ взяли участь у консенсус-семінарі з макроекономічного прогнозування. Від закладу освіти виступили професор кафедри інформаційних систем і технологій, фінансів та менеджменту, директор Інституту еволюційної економіки Ігор Макаренко і ректорка Людмила Штанько.
У листопаді 2023 року кафедра фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання Українського гуманітарного інституту спільно з кафедрою фізичного виховання, спорту та здоров’я Державного податкового університету організували захід, присвячений розвитку фізичних і психічних якостей у спортсменів. У форматі круглого столу учасники обговорили як теоретичні аспекти цієї теми, так і практичні підходи до їх впровадження в навчальний процес. Цей захід став важливим кроком у співпраці та обміні досвідом між нашими закладами вищої освіти, а також упевненим поступом у вдосконаленні навчального процесу та підготовці кваліфікованих фахівців у галузі фізичного виховання та спорту.
З нагоди 90-х роковин Голодомору 1932–1933 років представники Українського гуманітарного інституту взяли участь у традиційній конференції, присвяченій вшануванню пам’яті понад семи мільйонів жертв цієї трагедії. Тези, висловлені на конференції, набувають особливої актуальності в контексті сучасної повномасштабної війни з росією, що знову ставить український народ перед викликом боротьби за життя, свободу та ідентичність.
У квітні 2024 року, під час тижня Академічної мобільності викладачів (International Staff Week), Ганна Поліна та Лариса Гарцунова, представниці кафедри германської філології Українського гуманітарного інституту, брали участь в Адвентистській міжнародній конференції «Сучасні інновації: виклики та можливості». Під час конференції вони провели відкриті заняття для студентів Адвентистського університету в місті Черніка, Румунія.
Ганна Поліна присвятила свою лекцію особливостям міжкультурної комунікації. Лариса Гарцунова провела заняття з англійської мови з використанням новітніх технологій. Під час участі в цих заходах представниці УГІ познайомилися з викладачами Адвентистського університету в Румунії, Університету Ендрюса, Адвентистського університету Монтеморелос, Адвентистського університету Перу та Малавії. Крім того, наші колеги ознайомилися з новими методами й підходами до проведення наукового аналізу. Ця подія стала ще одним впевненим кроком нашого інституту на шляху розвитку наукових і професійних зв’язків з партнерами з інших країн.
У травні 2024 року представники УГІ брали участь у міжнародній науково-практичній конференції «Етнос, нація і громадянство: богословські, філософські, історичні та соціологічні ракурси», що відбулася в Таврійському християнському інституті м. Києва. Ректорка УГІ Людмила Штанько привітала учасників конференції від імені нашого інституту та окреслила роботу нашого закладу освіти в контексті тематики заходу.
Кандидат філософських наук, старший викладач кафедри філософії, теології та історії церкви Гнат Мєрєнков розкрив тему духовного змісту в мистецьких творах як складової національної та громадянської позиції українців.
Магістрантка журналістики Альона Білик представила тему «Медійне висвітлення реакції українських адвентистів на події російської військової агресії у 2022 році», аспірант Богдан Шумчук доповідав на тему «Криза інституту сім’ї після 24 лютого 2022 року в Україні».
У травні до Дня відкритих дверей, вперше було проведено Campus Fest - масштабне свято Українського гуманітарного інституту. Щороку цей захід надає унікальну можливість учасникам ближче познайомитися з нашим інститутом, дізнатися більше про програми та проєктні можливості, провести день разом і насолодитися розвагами. Цьогоріч команда організаторів приготувала багато активностей, зокрема:
● презентація цікавих проєктів Бучанського району;
● фудкорт;
● майстер-класи, настільні ігри, спортивні секції;
● ярмарок від майстрів Бучанського району;
● презентація УГІ;
● благодійний концерт;
● «Країна змін» - пізнавально-розважальна програма для дітей.
І як підсумок роботи, не лише за один навчальний рік, відбулася випускна церемонія.
Студентська активність
Найцікавіші та завжди мотиваційні зустрічі з видатними особистостями організовує студентський актив. У 2023–2024 навчальному році серед таких заходів відбулися три відкриті розмови з пастором, керівником Центру духовного відродження Віталієм Олійником. Тематика зустрічей охоплювала питання статевого виховання та висвітлення теми ЛГБТ у контексті Біблії.
Цікавим і надихаючим був також захід за участю підприємця Бориса Ходаковського. Він поділився зі студентами власним досвідом пошуку покликання, а також розповів про виклики соціальної адаптації в умовах, коли життя змінюється через пандемію COVID-19, війну та інші негаразди.
Мотиваційною та змістовною виявилася розмова з Андрієм Остапчуком — українським підприємцем, інвестором, відеоблогером і співзасновником міжнародного клубу молодих підприємців Young Business Club.
Не менш захопливими були зустрічі з Майклом Ткачуком, який працював у таких технологічних гігантах Кремнієвої долини, як McAfee і Cisco; Каріною Грек, засновницею STM school і Imfit school, лікарем акушером-гінекологом, консультантом із природних методів планування сім’ї; Андрієм Турбаром, керівником Бучанської окружної прокуратури.
У 2023–2024 навчальному році також відбулася низка заходів:
●
День викладача – святковий захід, організований студентами на честь викладачів інституту, щоб надати студентам можливість висловити привітання та подяки;
●
Табір першокурсника – захід для нових студентів, на якому вони знайомляться між собою та з викладачами, розвивають командний дух і вивчають традиції інституту;
●
«Кавунник» – святкування на початку осені, що об'єднує студентів для спільного відпочинку, під час якого, окрім смакування кавунами, відбувається низка активностей;
●
День студента – один з днів, що відзначається по всьому світу;
●
Новорічний вечір -– подія напередодні Нового року, що включає виступи, конкурси, подарунки та святкове застілля;
●
«Вечір для хлопців/дівчат» - окремі заходи з унікальними активностями та програмами;
●
«Love Story» - романтичний вечір для закоханих пар з конкурсами, іграми та святковою програмою;
●
Вечір кіно – перегляд кінофільмів у дружній атмосфері з подальшими обговореннями;
●
Майстер-клас із кулінарії – практичний захід, з метою опанувати приготування простих, смачних та доступних страв;
●
День самоврядування – захід, під час якого студенти посідають адміністративні посади в інституті, щоб набути досвіду та вміння керувати;
●
Спортивні та інтелектуальні конкурси – різноманітні заходи, що дають можливість продемонструвати здібності, зміцнити здоров'я та командний дух (теніс, баскетбол, волейбол, шахи);
●
Загальне прибирання території – виховує відповідальність та екосвідомість усіх учасників;
●
День випускника – святкування, що об'єднує випускників різних років для зустрічей, спогадів та обміну досвідом.
Академічні здобутки інституту
Український гуманітарний інститут має міжнародну акредитацію, яка надається міжнародною акредитаційною комісією ААА. (
https://www.adventistaccreditingassociation.org)
У 2023–2024 навчальному році Приватний вищий навчальний заклад «Український гуманітарний інститут» отримав акредитацію на п’ять років освітньої програми «Початкова освіта». Проходження акредитації стало підсумком цілеспрямованої та наполегливої роботи команди професіоналів. Це результат створення в Українському гуманітарному інституті освітнього середовища, яке відповідає потребам здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників, залучених до викладання освітньої програми 013 «Початкова освіта». Мета акредитованої освітньої програми узгоджується з місією інституту – надання доступної та якісної освіти на основі християнських цінностей і відповідальності перед Богом та суспільством.
У минулому навчальному році шість викладачів УГІ отримали вчене звання доцента від Міністерства освіти і науки України, ще троє захистили дисертації: Ігнат Меренков, Ірина Вакулова та Ірина Стешиц. Наш заклад освіти розвиває власні науково-педагогічні кадри: серед наукових педагогічних працівників УГІ наразі 7 докторантів та 19 аспірантів. та 10 викладачів отримали подяки Міністерства освіти і науки України.
У 2024 році троє наших студентів взяли участь у виставці дизайнерів у Чикаго, а студенти-дизайнери стали переможцями двох міжнародних конкурсів.
Щодо розвитку освітнього середовища Українського гуманітарного інституту, значним викликом на початку навчального року стала невідповідність власного комп'ютерного обладнання та програмного забезпечення чинним ліцензійним вимогам. Завдяки підтримці спонсорів, відданої праці працівників УГІ протягом 2023 – 2024 навчального року вдалося придбати та ввести в експлуатацію нове комп'ютерне та мережеве обладнання: сервер, 66 персональних комп’ютерів, 28 ноутбуків, 4К проєктор, 4 PoE-комутатори, джерело безперебійного живлення, 16 моноблоків, 9 Wi-Fi роутерів та 31 монітор до ПК. Крім цього, для підтримки онлайн-освіти закуплено та встановлено 8 PoE-комутаторів, Wi-Fi роутер та 23 вебкамери.
Протягом 2023 – 2024 навчального року значний прогрес досягнуто в забезпеченні освітнього процесу сучасними ліцензійними програмами, доступом до ефективних освітніх застосунків та платформ: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe Creative Suite, CorelDRAW, Windows, Hikvision Hikcentral, ABBYY FineReader PDF, «Kahoot!», Zoom, автоматизовану систему керування «Вищий навчальний заклад».
Міжнародна діяльність Українського гуманітарного інституту
1. Erasmus+
● Участь студентів в міжнародній конференції в Румунії;
● Поїздки студентів з метою культурного обміну;
● Інші ініціативи від програми Erasmus+.
2. Індивідуальні гранти.
3. Співпраця в межах асоціацій.
4. International Network for Christian Higher Education (INCHE) – всесвітня організація осіб та інституцій, пов'язаних спільною метою служіння Ісусу як Господу через сприяння розвитку християнської вищої освіти в усьому світі.
У межах міжнародної діяльності відбулись події та зустрічі:
● У жовтні 2023 р. для участі у міжнародному саміті “Новий погляд на тренерство” до Бучі завітав Марк Холл, який працював у Сполучених Штатах Америки з командами із софтболу, футболу, баскетболу та гімнастики;
● 22 листопада 2023 року відбулася міжнародна науково-практична конференція “Початкова освіта в Україні в умовах воєнного часу: реалії та перспективи”;
● 23 лютого 2024 року підписано договір про співпрацю між International Public Organization «INTERNATIONAL PROJECTS» та ПВНЗ «Український гуманітарний інститут». Цей крок відкриває нові можливості для обох організацій у сфері освіти, науки та культури;
● Викладачки кафедри германської філології Ганна Поліна та Лариса Гарцунова у квітні 2024 року брали участь в Адвентистській міжнародній конференції «Сучасні інновації виклики та можливості» (Contemporary Innovations, Challenges and Opportunities) та провели відкриті заняття для студентів Адвентистського університету у місті Черніка в Румунії в межах тижня Академічної мобільності викладачів (International Staff Week).
Удосконалення інфраструктури
У 2023–2024 навчальному році реконструйовано п’ятий поверх жіночого гуртожитку, де облаштовано 16 смарт-квартир для працівниць. Також виконано капітальний ремонт гуртожитків №2 та №3, оновлено 32 студентські кімнати, включаючи заміну сантехніки та меблів, проведено ремонт кількох квартир для працівників, які тепер обладнано новими меблями та матрацами.
У 2023–2024 навчальному році розпочато монтаж нової модульної котельні, що забезпечує можливість опалення за рахунок використання різних видів палива та підвищить енергетичну незалежність закладу. На трансформаторній підстанції встановлено сучасну автоматику та потужний дизель-генератор.
На кампусі Українського гуманітарного інституту створено умови для вирощування екологічно чистих продуктів у теплиці.
#опитування2024