Розповідає Олег Подкопаєв, пастор церкви «Дім Хліба – Західний» (м. Кривий Ріг), депутат Криворізької міської ради, директор Інституту економіки та бізнес-освіти Державного університету економіки та технологій.
Церкви України є інструментом Божого впливу і джерелом вмотивованого людського ресурсу. Я маю на увазі велику кількість саме мотивованих людей, які обрали своїм шляхом служіння іншим людям та суспільству.
Зростає вплив протестантських церков та протестантів на міжнародній арені.
Свідченням тому є нещодавні події щодо голосування в Сенаті Америки про виділення коштів для України. Голова Офісу Президента
публікує допис у міжнародній пресі про важливість протестантських церков. Отримавши цей поштовх, треба розвиватися далі.
Хочу відмітити невпинний розвиток капеланського руху, який є дуже жливим. Капелани це не тільки священники, які представляють церкву серед військових, а й служителі, які представляють військових серед церков або всередині окремої громади Цей напрям потребує постійної уваги, нарощування, бо психологічний стан і суспільства, і військових – найголовніший чинник для перемоги.
Подяка волонтерам
Дякую волонтерам-християнам, які не припиняють надавати допомогу військовим і громадському населенню. На третій рік війни ці зусилля потребують постійного оновлення. Їхня діяльність надихає інших волонтерів. Надихають їх на переведення свого фокусу на особистість Бога і нашого Спасителя Ісуса Христа, у Якому завжди можна знайти сили та прихисток для своєї постраждалої душі, щоб далі з новими силами служити суспільству.
Сім’я – основа суспільства
Також хочу торкнутися такої важливої теми, як демографія. Україна знаходиться у демографічній кризі, яка поглибшується війною. Церква та віруючі люди – це чи не єдина надія на виправлення демографічної ситуації, бо вони знають і навчені, що сім'я – це те, що складається з чоловіка і дружини та їхніх дітей. Бо Господь сказав, а церква вчить: “Плодіться, розмножуйтесь, наповнюйте землю”. Саме така сім'я є основою суспільства і природним середовищем життя, і розвитку людини і суспільства в цілому.
Антисімейна риторика не повинна мати місце в українському просторі, і саме держава і суспільні інститути мають берегти сім'ю, і кожне людське життя, і все робити для підтримки саме сімейної культури, захищаючи законодавчо суспільство від негативного впливу ліволіберальних ідей.
Хочу сказати всім, хто залишився в Україні з родинами, що від нас залежить майбутнє України, й ми будемо продовжувати діяти щодо виправлення цієї ситуації, від якої будемо оговтатися мінімум 20-30 років, не кажучи вже про економічні наслідки подолання війни.
Церква має застерегти людей від руйнівних наслідків ідеї, яка несе поточна сексуальна революція. І нам треба проповідувати біблійні цінності сім'ї, вірності, любові, і взагалі Божий задум щодо сексуальності людини і погляду Бога на шлюб.
Відновлення після деокупації
А закінчуючи, хотів сказати, що церква – це також джерело надії та оптимізму. У церковному середовищі відбувається робота з планування діяльності на деокупованих територіях, які, ми віримо, будуть звільнені, і будуть мати величезну потребу в реформації суспільства, яке там знаходиться, і саме церкви. Служителі вже починають це робити.
Ми сподіваємося, що Україна повернеться до територіальної цілісності 1991-го року, що Господь явить ще багато див на цій території для усього світу.
Розмовляв Максим Балаклицький
#опитування2024