Страх залишитися не на зв’язку – номофобія

Дивитеся в телефон одразу, як прокинулися? Відчуваєте тривожність, коли забуваєте телефон? Тоді читайте далі…

В сучасному світі люди вже не можуть уявити, як воно жити, коли телефон – це лише стаціонарний пристрій на робочому столі, чи вдома, а то і лише у вигляді телефонної будки на вулиці а не те, що знаходиться під рукою щомиті! Дивно, як тільки люди виживали, коли телефон був лише у одній родині з усього під’їзду! Але ж якось жили, причому не мали люди не тільки телефону, а і такого розладу психіки, як номофобія!

Номофобією вчені назвали стан, коли людина боїться залишитися без телефону. Вірніше без зв’язку! Термін походить від слів «no-mobile-phone phobia». І виявляється на номофобію страждають більше 25% людей старшого віку і більше 55% молодих людей! Наприклад 61% людей перевіряють свій мобільний телефон одразу після пробудження!

Як проявляється?

Номофобія має звичний для фобій набір проявів: тривожність, дихальні зміни, тремтіння, потовиділення, збудження, дезорієнтацію та тахікардію.

Коли проявляється номофобія?

Якщо людина відчуває страх залишитися без мобільного зв’язку чи інтернету, це її робить тривожною, змушує постійно і часто перевіряти наявність самого апарату, його справності, стану акумулятора, перевіряти пропущені дзвінки чи нові повідомлення. Згідно різних опитувань люди з номофобією бояться втратити зв’язок із світом в прямому розумінні: зв’язок із рідними, роботою, друзями. Такі люди надто вразливі, постійно відчувають незадоволення реальністю.

Сприяти виникненню номофобії можуть, наприклад, такі фактори: соціальна фобія, низька самооцінка, не вміння організовувати свій час.
Люди з даною фобією починають більше уваги приділяти віртуальному життю, ніж реальному спілкуванню та роботі.
Номофобія стає все більш поширеною, має багато ознак приналежних до інших розладів, а вплив її на поведінку людини все більш вираженим. Наприклад згідно опитувань підлітків в розвинених країнах 77% відповіли, що відчувають занепокоєння, коли втрачають зв`язок, а деякі проводять «в телефоні» більше 9 годин на добу!
Номофобія пов’язана із залежністю від телефону (Інтернету)!
На согодні залежність від телефону (Інтернету) виходить на перше місце серед ненаркотичних залежностей!

Люди в стані номофобії проходять стадії тривоги та депресії, тому потребують допомоги фахівців – психологів, психіатрів, консультантів із залежностей та підтримки рідних і друзів.

Як вберегти себе від номофобії?

Батьки повинні мотивувати своїх дітей брати участь у відкритих іграх, фестивалях, простому спілкування, прогулянках. Це дасть дітям більше шансів на взаємодію віч-на-віч. Дорослим потрібно навчитися планувати свій час, перестати запізнюватися (адже часто нестача часу і невчасність спричиняє потребу постійно перевіряти телефон), виділити час на певні заняття, та не відволікатися на телефон, більше спілкуватися в реальному житті, займатися фізичними вправами, вчитися аналізувати, вміти розслаблятися та мати заняття, яке дає спокій. А починати потрібно зранку: коли прокинулися від сну – помоліться, випийте води та зробіть ранкові фізичні вправи!

далі
1 Івана 2:18. Хто або що є антихристом?