Хто і навіщо придумав десятину?

Множинні дискусії на цю тему давно розділили думки людей. Одні вважають, що десятина - це Боже встановлення, дане для блага сучасної людини в тому числі, інші ж упевнені, що десятина - це людська традиція і зручний спосіб вимагання. Як же є насправді? Щоб з'ясувати це питання, важливо звернутися до авторитетного джерела. Біблія - Слово Боже є істинно таким, тому відповідь будемо шукати саме там.

Уроки минулого

Якщо ви будете уважно читати Біблію, то виявите, що вже в самому її початку - книзі Буття присутній принцип десятини. Аврам - вірний слуга Божий, знав про це і був слухняний.

"...Благословенний Бог Всевишній, що видав ворогів твоїх в руки твої. Аврам дав йому десятину зо всього". (Буття 14:20)
Господь дав цій людині успіх і перемогу в битві і він повертає десятину в знак подяки і вірності Богу.
Через багато років після цієї події, за часів Нового Завіту, Ісус Христос підтвердив важливість цього принципу. Це вказує на те, що весь цей час десята частина від доходів регулярно поверталася. Спілкуючись з фарисеями, Ісус засвідчив, що "це треба робити" - повертати десятину, не забуваючи при цьому про милості, справедливості і співчуття.
"Горе вам, книжники та фарисеї, лицеміри, що даєте десятину з м'яти, анісу і кмину, і залишили найважливіше в законі: суд, милосердя та віру; це треба робити, і того не залишати ". (Матвія 23:23)
Як в ті далекі часи так і сьогодні, кожен, хто називає себе віруючим в Бога таким чином показує свою вірність Господу.
Це незмінно, тому що незмінні наступні поняття.

  • Все належить Богу

    "Господня земля і все, що її, всесвіт і все, що живе в ній". (Псалом 24:1)
    "Моє срібло й Моє золото, говорить Господь". (Аггея 2:8)

  • Важливо почитати Господа, як подавця всіх благ.

    "...будеш ти пам'ятати Господа, Бога твого, бо Він дає тобі силу набути потугу..." (Повторення Закону 8:18)

  • Десята частина від будь-якого доходу, Господеві

    "Будь-яка десятина..., Господеві воно, святощі для Господа". (Левит 27:30,32)

Обкрадання Бога

Саме так називається процес приховування того, що належить Богу. На жаль люди не завжди були вірні Господу і втрачали Його благословення. Натомість їх осягали прокляття в усіх сферах життя.

"З днів ваших батьків ви відступили від уставів Моїх і їх не стерегли зверніться до Мене, і я звернуся до вас, говорить Господь Саваот. Ви скажете: "У чому повернемось? 'Чи можна людині обкрадати Бога? Мене ж ви обманюєте. Скажете: Чим ми Тебе обманили? 'Десятиною і приношеннями. Прокляттям ви прокляті, а ви-весь народ-обманюєте Мене ". (Малахії 3:7-9)

Навіщо Бог встановив закон про десятину?

Десятинні кошти були призначені для підтримки проповіді Євангелія і тих, хто її робить.

"Хіба не знаєте, що священнослужителі від святині годуються? що служать жертовнику, беруть долю від жертовника? Так і Господь наказав проповідникам Євангелії жити з Євангелії ". (1 Коринтян 9:13,14.)
Господь подбав, щоб Його справа не мала фінансових перешкод. Великий Творець закликає Своїх дітей разом з Ним брати участь в справі порятунку. Він обіцяє рясні благословення всім, хто буде вірний Йому.
"Принесіть же ви всю десятину до дому скарбниці, щоб була в Моїм їжа, і хоча в цьому Мене випробуйте, промовляє Господь Саваот: Не відкрию Я для вас отворів небесних і не виллю вам благословення аж надмір? Я для вас забороню пожирає винищувати у вас плоди земні, і виноградна лоза на полі у вас не позбудеться плодів своїх, говорить Господь Саваот. І блаженними будуть вас всі народи, бо будете ви любим Краєм, говорить Господь Саваот ". (Малахія 3:10-12)

Добровільний послух

Коли ми служимо Богові, дуже важливо робити це щиро і за власним переконанням. Несвідомі, просто механічні дії, безглузді. Вони неприємні Богу і не приносять благословення людині.

"Нехай кожен дає, як серце йому, не в смутку й не з примусу, бо хто з радістю дає любить Бог". (2 Коринтян 9:7)
Великий Бог дуже мудрий в Своєму провидінні. Встановивши принцип десятини для всіх людей на всі часи, Він подбав про духовне, моральне і фінансове благополуччя людини. Прийшов час віддати Богові славу і випробувати Його!

"Дехто щедро дає, та ще додається йому, а дехто ховає над міру, та тільки бідніє. Душа, яка благословляє, насичена буде, а хто поїть інших, напоєний буде і він."

Притчі 11:24,25

Наталія Науменко

далі
Молитва перед операцією: формальність чи необхідність?