Дороги до храму: адвентисти сьомого дня

Адвентисти сьомого дня (англ. Seventh Day Adventists, скор. SDА) - один із напрямів протестантизму. Виник в XIX столітті в США.

Найбільш характерні відмітні риси конфесії - віра в близьке Друге пришестя Ісуса Христа (лат. Adventus - «пришестя»), дотримання всіх Десяти заповідей, в тому числі особливе шанування суботи.
Доктринальна позиція сучасних адвентистів, успадкована від Реформації, полягає в тому, що виправдання людини перед Богом дається тільки даром - благодаттю, і тільки по вірі в Ісуса Христа (в Його замісну жертву на Голгофському хресті).
Справи в віровченні адвентистів розглядаються як наслідок віри і прийняття Христа. Дарунки святого Духа - ті якості характеру, які набуває людина, живучи з Христом.
Відмінною особливістю адвентистів сьомого дня серед протестантських деномінацій є доктрина про «трьохангельську звістку» і двох фазах служіння Ісуса Христа в небесному святилищі.
На питання газети «Час» відповідає пастор Церкви Адвентистів Сьомого Дня Олег Василенко.

Субота - Господу Богу твоєму

- Які візуальні символи і тексти є у вашій релігії священними, сакральними?

- Священними ми визнаємо всі 66 книг Біблії. Крім цього, і / або з них ми не виділяємо нічого більш священного або сакрального.
- Назвіть три найбільш значущі дати в релігійному календарі вашої конфесії. Як повинен провести цей день (дні) віруюча людина? Чи існують в ці та / або інші дні обмеження у трудовій і іншій діяльності?
- Грунтуючись на Святому Письмі, ми не бачимо в новозавітній церкви і не виділяємо будь-яких обов'язкових свят і значущих дат, крім щотижневої суботи, сьомого дня кожного тижня. А також встановлення Христа про причастя (Вечері Господньої), яку ми здійснюємо за традицією один раз в квартал.
Веління про святкування суботи описано в Біблії ще в книзі Вихід 20-му розділі:
«Пам'ятай день суботній, щоб святити його! Шість день працюй і роби всю працю свою, а день сьомий - субота для Господа, Бога твого: не роби в нім ніякої справи ні ти, ні син твій, ні дочка твоя, ні раб твій, ні рабиня твоя, і худоба твоя, і приходько , який в оселях твоїх; Бо шість день творив Господь небо та землю, море та все, що в них, а дня сьомого спочив; Тому благословив Господь день суботній і освятив його ».
У цей день ми відкладаємо всі свої звичайні справи, відвідуємо богослужіння. Це день для спілкування, сім'ї та добрих справ.
«Оголоси синам Ізраїля і скажи їм: Свята Господні, в які слід скликати священне зібрання. Ось свята Мої: Шість день буде робитись робота, а дня сьомого субота повного відпочинку, святі збори; Жодного зайняття не будете; Це субота відпочинку для Господа по всіх оселях ваших». Лев.23: 2-3
Служіння причастя (Вечері Господньої) відбувається за тими принципами, які описані євангелістами і включають ногоомиття (Иоан.13:4-5 і 14-15), прийняття прісного хліба і неброженного виноградного соку (напр. Матф.26:26-28 і 1 Кор.11:23-34).
Це Божественне веління.
А за традицією, громади протягом року здійснюють ще подячні урочисті збори, такі як свято жнив, Новий рік і ін. Дати їх не є єдиними для всіх.
- Які правила в поведінці, зовнішньому вигляді (одяг та ін.), Харчуванні зобов'язаний дотримуватися прихильник вашого релігійної течії?
- Приклад в цьому нам залишив Христос. Богоподібний характер християнина буде впливати на його поведінку, зовнішній вигляд, слова і справи.
«Нарешті, мої брати, що тільки істинне, що чесне, що справедливе, що чисте, що любе, що гідне хвали, що тільки чеснота і похвала, думайте про це». Фил.4: 8
Простота, скромність, практичність і цнотливість - принципи, що роблять вплив на вибір одягу. Ми при цьому не прагнемо бути «першими» в гонитві за модою, але і не вважаємо гідністю ходити в одязі з минулого століття.
Що стосується харчування, то ми дотримуємося Божественного веління про їжу, яку Бог дав людям. Вони описані в Левит 11 розділі. І хоча вони в цьому розділі включають старозавітних поняття про ритуальну нечистоту, так само важливі для нас сьогодні, як і тоді.
У наше останнє (по Біблійним поняттям) час ми намагаємося обмежувати вживання і навіть повністю утримуватися від м'ясної їжі і замінювати її рослинною. Хоча в цьому питанні дуже важливо діяти без фанатизму. Просто вибираємо найкраще (через хвороби худоби, екології та ін.).
- Чи дозволяє ваша віра служити в армії (брати в руки зброю), бути виборцем і кандидатом в політичних виборах, брати участь в переписах населення, отримувати ідентифікаційний код?
- Шоста заповідь Божого закону говорить: «Не вбивай». Тому ми ставимося до однієї з 10 релігійних конфесій, які отримали і мають законне право на альтернативну службу, до чого і закликаємо всіх членів церкви.
Що стосується інших питань, Біблія вчить нас бути гідними громадянами суспільства, країни, в якій живемо, і не накладає на нас інших обмежень.

Вибір у вірі за кожною людиною

- Скільки, хоча б приблизно, віруючих налічує ваша релігійна спільність в Харкові і області? Скільки є храмів (парафій, молитовних будинків)?

- Я спрямований в регіон влітку цього року і не володію ще повними даними, але за статистикою 10-річної давності в Харкові і області налічувалося півтори-дві тисячі членів церкви. Хоча сьогодні трудова міграція зменшила цю цифру.
У місті налічується 9 громад. Вони здійснюють служіння в 5 своїх храмах і ще дві збираються в орендованих приміщеннях. По області налічується 22 громади.
- Як часто проходять богослужіння?
- У кожної церкви, громаді - основне служіння проходить щосуботи. А також у багатьох в п'ятницю. А ще різні служіння, які можуть проходити і кожен день.
- Релігійні служби чоловіків і жінок проводяться спільно або роздільно?
- На служінні в церкві чоловіки і жінки спеціально не розділяються. Крім особливих служінь (Служіння жінок, Служіння чоловіків, наприклад) і, звичайно ж, ногоомиття, яке проходить окремо у чоловіків і жінок.
- Чи існують складності в життєдіяльності релігійної громади в зв'язку з тим, що вона знаходиться на так званій канонічній (традиційної) території православ'я?
- Слава Богу, що немає принципових проблем, але іноді люди автоматично вважають себе, народжених тут, православними, а інших «сектантами». При цьому іноді не замислюючись про значення цього.
- У чому, на вашу думку, головні розбіжності між основними християнськими напрямками - католицтвом, православ'ям і протестантизмом? Чи вірите ви в те, що коли-небудь все християнські течії зіллються воєдино?
- Є спеціальний предмет «Порівняльне богослов'я», але це глибокий аналіз і об'ємна праця.
Вірю, що, згідно з Біблією, люди, які досліджують Боже Слово, одного разу побачать свої помилки і обов'язково об'єднаються навколо Істини. А християнські течії, зберігаючи деякі розбіжності, можуть об'єднуватися заради досягнення якихось цілей.
- Критики релігійного світогляду як такого заявляють, грунтуючись на даних науки, що все навколо нас і сама людина створені не Божим промислом, а природою і еволюцією. І віра в якусь вищу силу - своєрідне відображення в свідомості людей незрозумілих для їх розуму явищ. Що ви скажете у відповідь?
- Це теж віра. Люди вибирають для себе вірити в це. Про це говорить Слово Боже: «Бо, що можна знати про Бога, явне для них, бо їм Бог об'явив. Бо невидиме Його, вічна сила Його і Божество, від створення світу думанням про твори стає видиме, так що нема їм виправдання» Рим.1:19-20.
- Де і як готують священнослужителів? Які вимоги пред'являються до претендентів духовного звання? Чи може бути священиком, скажімо, жінка?
- На служіння людини «запрошують», якщо вбачають в ньому гідні якості характеру і бажання служити Господу. Потім кожен з них повинен отримати духовну освіту. У нас в Україні з 2012 року діє свій Адвентистський Теологічний інститут. Його випускники можуть отримати освітній рівень «бакалавр» і «магістр». Подальшу освіту служителі можуть отримати в адвентистских вузах по всьому світу.
Жінки в нашій церкві можуть здійснювати багато служіння, але вони не висвячуються в сан пресвітера і пастора (відповідно і не можуть здійснювати його). Хоча в деяких країнах світу були подібні випадки, але це винятки.
- Чи отримують зарплату священнослужителі? Можете назвати її розмір? Якщо немає грошового забезпечення, то хто їх утримує?
- Ми називаємо це винагородою. Пастори живуть тільки завдяки пожертвам членів церкви (не працюють більше ніде і не займаються бізнесом), але завдяки тому, що всі ці кошти збираються в одному центрі - об'єднанні, все пастори отримують фіксовану винагороду в залежності від стажу і незалежно від розміру церкви і кількості її членів.
Розмір винагороди не перевищує середньої заробітної плати в Україні і однаковий для всіх українських пасторів. Хоча пастори можуть отримувати ще деякі спеціальні засоби.

«Зразок сім'ї та шлюбу описаний в Біблії»

- Чи займається релігійна організація волонтерством та благодійністю? Якщо так, то з яких фінансових джерел, крім пожертв віруючих (парафіян), виділяються необхідні на це кошти?

- Мені здається, сьогодні волонтерство і складають в більшості своїй віруючі люди. Наша церква не займається бізнесом і політикою, і єдиним джерелом фінансування церковних програм і різних волонтерських проектів є пожертвування членів церкви. Хоча у великих і масштабних проектах може залучатися спонсорська допомога.
- Як ваша конфесія відноситься до світської музики, сучасних танців, образотворчого мистецтва, театру, кіно, спортивних змагань?
- Християнин повинен бути культурним і освіченим. Тому навчання і захоплення мистецтвом і музикою похвально. Але правда і те, що ми іноді не всяку музику можемо нею назвати. Критерії її - окрема тема.
Що стосується багатьох видів світської музики, сучасних танців, театру, кіно і спортивних змагань, то вони не сумісні з образом думок християнина.
- Як ваша конфесія відноситься до тютюнопаління, вживання спиртних напоїв? Засуджуються і в якій формі різні залежності (алкоголізм, наркоманія, ігроманія і т. П.)?
- Однозначно негативно. Ставлячись з співчуттям і бажаючи допомогти таким людям, ми вважаємо, що християнин не може вбивати себе чи інших (якщо продає або виготовляє алкоголь, тютюнові вироби і, звичайно ж, наркотики), займаючись цим.
Ігроманія і інші види залежностей - також предмет особливої ​​турботи з боку церкви.
- Як ваша конфесія відноситься до одностатевого кохання, до- і позашлюбному сексу, контрацепції, абортів?
- Біблійний зразок сім'ї та шлюбу описаний в Біблії. Твердо тримаємося її вказівок. Це можу сказати про одностатевого кохання і до- і позашлюбного сексі. Аборт розглядаємо як вбивство, крім медичних показань, хоча це серйозна етична проблема. Якщо дуже коротко про контрацепцію - християнин може використовувати контрацепцію для регулювання сім'ї.
- Як надійде релігійна громада, якщо один з її членів захоче пов'язати себе узами шлюбу з людиною іншої віри або атеїстом?
- Постарається показати члену церкви наслідки подібного вибору (як правило, майже завжди це призводить до охолодження відносин з церквою). Але якщо подібний вибір все-таки буде зроблений людиною, поставимося до нього з повагою.
- Чи схвалює ваша конфесія нові медичні технології - штучне запліднення, клонування і т. Д.?
- Дуже широка тема. Коротко: медичні технології, які допомагають безплідним парам, можуть бути прийняті з чистою совістю, якщо вони застосовуються в злагоді з біблійними принципами. Рішення про використання чи невикористання репродуктивних технологій є глибоко особистим питанням, яке має вирішуватися спільно чоловіком і дружиною без будь-якого примусу.
З питання клонування процитую одна із заяв, прийнятих всесвітньої Церквою адвентистів сьомого дня: «Беручи до уваги нинішній стан наших знань і те, що відбувається в даний час удосконалення методу перенесення ядра соматичної клітини, Церква Адвентистів Сьомого Дня вважає неприйнятним використання цієї технології для клонування людей. Беручи до уваги нашу відповідальність полегшувати страждання від хвороб і підвищувати якість життя людей, прийнятним вважається продовження відповідних досліджень з використанням тварин».

Чи ж не безсмертна: грішить помре

- У чому ваша релігія бачить прояв найвищої чесноти і який гріх вважається найтяжчим? Чи є таким невіра в Бога?

- Найвища чеснота - уподібнитися Христу в думках, почуттях. Тоді все життя людини буде проявом найвищої, Христової, чесноти.
Будь-який гріх в очах Божих розділяє з Ним і веде до смерті. Але Він називає один гріх проведена дуже велика. Якщо коротко, то ми розуміємо, що це свідоме відкидання Божої роботи з порятунку цієї людини.
- Яке уявлення вашого віровчення про загробне життя? Що буде з людиною (його душею) після смерті?
- У Біблії немає виразу «безсмертна душа». Навпаки, вона каже: «Тож усі душі - Мої: як душа батькова, так і душа синова - Мої вони! Душа, що грішить, вона помре». Після смерті відбувається процес, зворотний витворення: «І вернеться порох у землю, чим він і був; а дух вернеться знову до Бога, що дав був його »Еккл.12: 7. Але всі померлі будуть якось відроджені Богом для остаточного відплати. Правда, або на воскресення життя, або на воскресення Суду - Одкровення 20 глава. До цього вони очікують Пришестя Господа. «Живі знають, що помруть, а померлі нічого не знають» Еккл.9: 5 «вийде дух його і він до своєї землі повертається, того дня зникають [все] помисли його». Пс.145 4
- Чи важливо для вашої громади збільшення її чисельного складу? Яким чином вона поповнює свої ряди? Чи використовуються для «агітації і пропаганди» сучасні засоби комунікації, наприклад соціальні мережі?
- Кількість не самоціль. Правильний мотив - допомагати людям отримати порятунок. Найкраще, коли член церкви особисто розмовляє, ділиться своєю вірою. Але це може бути особистим пошуком, роздумами людини. Для цього наша церква ще в XIX столітті почала видавати газету. І сьогодні, в XXI столітті, використовує для розповіді про Бога і Його Слові всі доступні технології. Інтернет-сайти, соціальні мережі, як і раніше газети, журнали і книги, телебачення. Взяти, наприклад, програми нашої церкви на телеканалі «Надія».
- Як ви самі прийшли до віри в Бога? Чому ви вважаєте, що саме релігія, яку ви сповідуєте, є єдино вірною?
- Мій шлях до Бога на перший погляд простий. Я народився в сім'ї віруючих батьків-адвентистів. Але, дорослішаючи, зробив особистий вибір. Переконався в тому, що те, у що вірить моя церква, відповідає на всі питання, які виникали у мене. І вчення церкви складається з розрізненої мозаїки в одну ясну, цільну картину.
- Яке, на ваш погляд, значення в XXI столітті має релігійний світогляд взагалі і в житті окремої людини зокрема?
- Коли недавно ми в країні відзначали 500-річчя Протестантської Реформації, ми приводили багато подібних прикладів. Хотів звернути увагу на те, якого успіху досягли країни, які сповідують християнство, в порівнянні з іншими. А в житті сучасної людини, оточеного злом, обманом, зрадою і пороками, Христос і життя з ним - це єдиний і природний вихід з усіх труднощів в житті!
- Чи згодні ви з твердженням, що релігій багато, а Бог один?
- З самим виразом важко не погодитися. Але який з цього потрібно зробити висновок? Не вважаю, що не важливо, у що я вірю і як живу, все одно цей шлях десь, колись і якось веде мене до Бога. Ні! Істина одна, її не може бути кілька. Не можу уявити собі, що різні церкви, навчаючи іноді протилежним істин, ведуть до єдиного досконалого Бога, який вже відкрив у Своєму Слові єдину істину, шлях і життя.
Порятунок тільки через пізнання волі Божої. Досліджуйте Біблію!

Джерело - http://timeua.info

далі
Як захиститись від торгівлі людьми: коментують науковці