Діти, що живуть Божим Словом: успіхи українських підлітків на міжнародному біблійному конкурсі в Угорщині

Фінал міжнародного біблійного конкурсу Pathfinder Bible Experience («Біблійний досвід Слідопитів і Шукачів пригод») Транс’європейського дивізіону відбувся 12 квітня 2025 року в столиці Угорщині – Будапешті.

Ця подія зібрала близько 130 команд із різних країн Європи, що входять до складу Тран’сєвропейського дивізіону (ТЄД) Адвентистської церкви. Служіння ТЄД на території Європи охоплює наступні країни: Албанія, Боснія і Герцеговина Велика Британія, Греція, Данія, Естонія, Ірландія, Ісландія, Кіпр, Латвія, Литва, Македонія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Сербія, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Хорватія, Чорногорія, Швеція. Серед учасників конкурсу були й представники України.

Слово, що живить

Дослідження Біблії — це особистий шлях, який кожен проходить на різних етапах життя по-своєму. У дитинстві й юності про подорож цим шляхом турбуються, насамперед, батьки та оточення. Саме в цей період формується світогляд, і дуже важливо, чим «харчується» юний розум.
Щороку на конкурсі для дітей та підлітків Адвентистська церква пропонує до дослідження різні книги Біблії. Цього разу діти заглиблювались у Послання до Римлян і Перше послання до Коринтян. Навіть для дорослих ці тексти бувають непростими. Проте з Божою допомогою діти впорались. Це ще раз доводить: коли є бажання пізнавати Слово, вік — не перешкода.
Оскільки батьки й наставники турбуються, щоб діти отримали біблійні основи для християнського життя, участь в біблійних конкурсах створює для дітей сприятливі для духовного зростання умови. Це й приваблива форма гри, й командна робота, а також мрії, подорожі, і все це з підтримкою церкви.
Підтримка дорослих — це, свого роду знак для дітей: ми поруч, ми віримо, ми вкладаємось у ваше духовне зростання. Бо кожне Боже Слово — цінне, воно формує характер і свідомість, закладає основи для рішень і вчинків, що рятують. Це Слово — для вічного життя.
Слово має бути живим і привабливим. Тож нехай батьківська любов буде щедрою, а не строгою. Не підміняймо смачний, живий Хліб Слова Божого нехай і правильними, але формальними, фразами.

Як усе відбувалось

Від України до фіналу міжнародного рівня дійшли команди-переможці національного рівня: слідопити й шукачі з Києва, Львова та Жмеринки. Також серед учасників з Польщі було три українські команди.
Європейський Конгрес-центр в Будапешті зранку був переповнений. Спершу близько 50 команд клубів Шукачів пригод (діти віком 6-9 років) з різних країн Європи зайняли свої місця. Лунали гімн, молитви, духовні настанови, прославлення. І ось — головне: випробування знання Слова, що тривало кілька годин.
Команди з України показали гарні результати: клуб зі Львова — 2 місце; клуб з Києва — 3 місце.
Команди отримали дипломи, а діти щиро й емоційно сприймали свої результати. Бо місце, що посіла команда — це, передусім, показник зусиль і глибини розуміння Святого Письма. Тут не було поразок, лише одна велика мета — пізнати Боже Слово.
Після короткої перерви зала знову наповнилась — цього разу командами слідопитів (вікова категорія 10-15 років). Ще декілька годин занурення у Слово, хвала Богу, духовні промови. І для представників України ще вищі результати: команда зі Львову посіла 2 місце; команди з Києва і Жмеринки — 1 місце.

Цінність кожного служіння

Церква сильна, коли вона єдина — у місії, у служіннях, у навчанні, у любові. Коли кожен служить щиро — це бачить світ. Саме так виглядає справжня радісна звістка.
Певні напрями церковного служіння підтримують жінок, інші — сім’ї. Дитяче служіння залучає якомога більше дітей, клуби навчають, а молодь мотивує діяти. І все це створює атмосферу живого, гармонійного духовного життя, до якого хочеться долучатись навіть тим, хто досі просто спостерігав збоку. А починається все зі Слова й щирого ставлення дорослих до дітей.
Участь команд з України у фіналі конкурсу в Європі була би неможливою без підтримки батьків й наставників. Саме вони надихали, вболівали, вкладали час, серце, любов — аби дітям було цікаво, аби вони мали здорову жагу до пізнання і зростання. Це величезне благословення — залучати дітей до церковних дитячих й підліткових клубів і до справжньої глибини християнського досвіду — Біблії. Серед наставників та батьків, які долучилися до організації та супроводу подорожі підлітків до Європи: Уляна і Дмитро Войтович, Степан Кумчак, Філіп Шуберт, Юрій Цубера, Сергій Антонюк, Олена Мехоношин, Олена Стіновська, Романа Путько-Іванова, Іванна Кушинська, Тетяна Троян, Яна Резнікова. І звичайно, вагомий внесок в організацію конкурсу зробили європейські друзі, та керівники Адвентистської церкви в Україні – уніонної конференції та регіональних конференцій (об'єднань громад), а також координатори відділу клубного служіння.
Та звичайно, основний внесок зробили батьки слідопитів і шукачів, які навчають дітей на основі власного прикладу, демонструючи вірність та мужність у подоланні різних перешкод, та ведуть дітей саме цим шляхом.
І колись, з відстані вічності, кожен з тих, хто організовує та долучається до проведення подібних біблійних заходів, побачить справжній сенс своїх зусиль, і те, якою дорогоцінною була наша довіра до кожного Божого Слова.

Петро Сироткін, Валентин Загреба
Фото: Юлія Гніца, Степан Кумчак, Тетяна Троян, Уляна Войтович, Філіп Шуберт

далее
Великдень крізь призму віри і традиції