Адвентисти України провели XII з’їзд та обрали нове керівництво

10 липня 2025 року під час сесії Генеральної конференції у Сент-Луїсі (Міссурі, США) відбувся XII з’їзд Української уніонної конференції Церкви Адвентистів сьомого дня.

Вперше захід проходив у змішаному форматі – частина делегатів була присутня фізично, інші долучилися онлайн із України. Загалом у роботі з’їзду взяв участь 121 делегат.
На початку до з'їзду звернувся новообраний виконавчий секретар Генеральної конференції Річард МакЕдвард (Richard E. McEdward), який привітав делегатів та поділився особистою історією.
Він згадав, що на початку повномасштабного російського вторгнення його син вирушив в Україну, щоб долучитися до гуманітарного служіння, і два роки співпрацював з ADRA Ukraine. Сам МакЕдвард, який раніше очолював уніонну місію в регіоні Північної Африки та Близького Сходу, також відвідував Україну після початку війни.
Роботу з'їзду відкрив віцепрезидент Генеральної конференції Артур Штеле. До присутніх також звернувся керівник Адвентистської церкви в Україні Станіслав Носов, який зазначив, що цьогорічний з’їзд має особливий формат — без традиційних звітів, з огляду на стислі терміни проведення. Він підкреслив, що звітування відбувається щороку під час річних нарад.
З’їзд розпочався з обрання робочих комітетів, секретаріату, та лічильної комісії.
Секретаріат: Микола Рябенко, Віталій Бегас та Володимир Дячок, технічний секретар зʼїзду – Оксана Білик.
Лічильна комісія: Володимир Куцій, Юрій Пилипенко, Оксана Литвиненко.
За регламентом, сформований з'їздом організаційний комітет запропонував склад виборчого комітету. Паралельно розпочали роботу два комітети — виборчий та планів і пропозицій.
Комітет планів і пропозицій розглянув ключові напрями служіння: дитяче та молодіжне, видавничу діяльність, громадські зв’язки, освіту, медіаслужіння та інші. У результаті було сформовано перелік пропозицій, які будуть передані новому виконавчому комітету Української уніонної конференції.
За результатами роботи виборчого комітету, делегати проголосували за нове керівництво Української уніонної конференції:
керівник Адвентистської церкви в Україні – Роман Проданюк;
виконавчий секретар – Володимир Велечук;
скарбник – Віталій Кривой;
суботня школа, особисте служіння та координар Адвентистської місії – Микола Шпильчук;
секретар Пасторської асоціації – В’ячеслав Корчук;
дитяче служіння — Людмила Шпильчук;
відділ громадських зв’язків та релігійної свободи – Максим Крупський;
відділи освіти та управління ресурсами – Костянтин Кампен;
молодіжне служіння – Іван Романюк;
жіноче служіння – Ірина Бегас;
асоціація "Дружина пастора" – Ляля Проданюк.
Також було ухвалено, що до складу виконавчого комітету Української уніонної конференції увійдуть 13 осіб: президент, виконавчий секретар, скарбник, керівник суботньої школи та особистого служіння, секретар Пасторської асоціації, а також керівники восьми конференцій (регіональних об'єднань громад).
Інші керівники установ та відділів будуть обрані виконавчим комітетом.
Валентин Загреба
Фото автора

далее
Генеральна конференція обрала асоційованих директорів та команду Аудиторської служби для підтримки глобального служіння Церкви