580 мешканців Летичева отримали допомогу від адвентистського “Руху надії”

Проєкт Адвентистського Всесвітнього радіо “Рух надії” відбувся 3–9 серпня в Летичеві, Хмельницької області.

За ініціативи Адвентистського Всесвітнього радіо (Adventist World Radio) та за сприяння голови селищної громади Ігоря Тисячного у Летичеві Хмельницької області реалізовано ініціативу “Рух надії”, спрямовану на підтримку фізичного та ментального здоров’я населення України в умовах війни. Завдяки цьому 580 відвідувачів отримали різноманітні медичні послуги, серед яких УЗД-діагностика, електрокардіограма, аналіз крові, мануальна та фізіотерапія, а також психологічна та духовна підтримка.
Цьому заходу передували організовані адвентистською громадою зустрічі “Відновитись заради життя”, метою яких була підтримка матерів військовослужбовців, які зникли безвісти.
Для дітей Летичіва також організували біблійні зустрічі, де вони не лише дізнавалися євангельські історії, а й активно проводили час. Загалом до зустрічей долучилося 180 юних учасників. За сприяння благодійного фонду “Сумка самарянина” кожна дитина отримала подарунок.
По завершенні заходів із медично-соціальної підтримки адвентистська громада проводить серію зустрічей “Мир, про який ти мрієш”, на яких охочі долучаються до зустрічей в Адвентистській церкві для дослідження Слова Божого.
За словами пастора летичівської адвентистської громади Олега Курашкевича, який, як лікар-невролог, також був частиною медичної команди, кожного ранку організатори починали з молитви. “І протягом дня я спостерігав, як Бог впливає на життя відвідувачів”, – зазначає Олег.
Ініціативу адвентистської церкви відзначив голова Летичівської територіальної громади Ігор Тисячний, який вручив подяку Олегу Курашкевичу. “Організація та проведення безоплатних медичних обстежень є яскравим прикладом турботи, людяності та християнського служіння ближньому”, – зазначено в подяці.
На сторінці Летичівської селищної об’єднаної територіальної громади у фейсбуці також висловлено подяку Адвентистській церкві від імені мешканців громади.
Нагадаємо, перша програма медично-психологічної допомоги Адвентистського Всесвітнього радіо відбулася в Летичеві в листопаді 2024 року – тоді для отримання медичних послуг запросили сім'ї військовослужбовців та переселенців. Після цього в селищі започаткували центр для реалізації всеукраїнської адвентистської ініціативи “Підтримка поряд”, який співпрацює з організаціями “Солдатські матері” та “Ветерани війни”. Також за підтримки благодійного фонду ADRA Україна наприкінці 2024 року реалізували проєкт новорічних подарунків “Діти – дітям”, спрямований на родини військовослужбовців.
Валентин Загреба
Фото: Олег Курашкевич; сторінка Летичівської селищної об’єднаної територіальної громади у фейсбуці

далее
Вийшов документальний фільм «Я ВДОМА» — історії волонтерів ADRA Україна, які працюють на прифронтових територіях