В Україні є десятки тисяч безвісно зниклих, сім'ї яких очікують чуда. Ці люди потребують Біблії

Розповідає Анатолій Райчинець, пастор, заступник генерального секретаря Українського біблійного товариства

2024 рік сповнений надій. Кожен день ми живемо сподіванням, що Бог зробить чудо наступного дня, прагнучи, щоб війна закінчилася і настав справедливий мир у нашій країні. Це відбивається на нашій діяльності, адже в Біблійному товаристві ми співпрацюємо з усіма християнськими конфесіями України у поширенні Божого Слова. Ми звикли говорити про наше служіння, про нашу працю "до" та "під час" війни. Проте, аналізуючи третій рік повномасштабної війни, можна стверджувати, що виклики, з якими ми стикаємося нині, відрізняються від потреб, які існували на початку вторгнення.
Наше служіння продовжується через різні проєкти, один з яких — Інститут зцілення травм, створеним при Біблійному товаристві. Він організовує спеціальні табори для людей різного віку, які пережили травми війни, зокрема для родин військових.
В Україні є десятки тисяч безвісно зниклих, сім'ї яких очікують чуда. Можливо, станеться так, що їхній воїн виявиться живим: чи в полоні, чи у в'язниці, чи в шпиталі. Ось чому ці категорії людей мають потребу в Біблії.
Українські церкви прагнуть задовольнити цей попит. Служачи в тилу сотням тисяч душ, дбаємо про всю рідню наших захисників. Коли ви помножуєте кількість наших захисників на тих, хто їх любить, молиться про них і чекає на них, виходить багатомільйонна аудиторія.
Минулого тижня на одному із заходів в Інституті зцілення травм були зібрані дружини загиблих воїнів. Мені розповіли, як ці молоді панянки вдячні за подаровану кожній з них Біблію. Вони разом читають, вивчають біблійні історії, життя біблійних героїв, простих таких людей, як ми з вами, які пережили дещо подібне, які проходили і війни, і травми від різних обставин у сім'ях. Це стало їхнім натхненням, тому що: “Не я один, і не тільки в мене одного такі проблеми. і до мене, і є навколо мене зараз люди, які можуть проходити такі самі страждання, які я маю”.
Існує потреба у Божому Слові для українського війська, де мобілізовано понад мільйон таких самих людей, як ми з вами. Капелани майже щоденно звертаються до нас з проханням надати їм Біблії різних форматів.
Ми створили особливе видання для дружин загиблих воїнів, які проходять через скорботу втрати.
За літо 2024 року Біблійне товариство надрукувало 280 тисяч дитячих Біблій для таборів, адже допомоги та психологічної підтримки потребують не тільки військові. 75% українських дітей травмовані війною. Різна глибина цих травм є наслідком жахіть війни.
Я живу в Києві, на Нивках. Однієї ночі було гучно: атаки дронів-камікадзе та ракетні обстріли. Вранці я зайшов у ліфт, і на одному з поверхів до мене приєдналися мати з дівчинкою. Я привітався з ними: “Добрий ранок. Дякувати Богу, що можемо бачити одне одного живими”. Жінка раптом розплакалася. Я не очікував такого. Вона притулила голову до мого плеча і просто плакала. Врешті сказала: “Сил більше немає…” І в цій моїй сусідці я бачу мільйони українців. Боже слово дає надію. Воно несе світло, коли темно, і Бог через Своє Слово промовляє до серця кожної людини.
Під час війни Товариство не зупинило переклад Біблії сучасною українською мовою. Минулого року була видана її повна версія для всіх церков України, саме в сучасному перекладі, а не застарілому, зробленому 50-100 років тому. Маємо багато відгуків від людей, які вдячні, що Бог заговорив до їхніх сердець живою мовою.
Важливою частиною нашої діяльності є поширення Божого Слова серед неблагополучних родин, яких сьогодні дуже багато. Війна тільки примножує ці виклики. Уже у перший рік війни зростала кількість родин, що опинилися в складних життєвих обставинах. Люди приходять до церкви за допомогою, адже вдома стає все складніше. Часто батько мобілізований, а мати не витримує стресу, що призводить до зловживання алкоголем та іншими засобами в пошуках тимчасової розради. Внаслідок цього страждають діти та всі, хто їх оточує.
Біблійне товариство разом зі священнослужителями, пасторами та дияконами намагається допомогти цим родинам. Ми надрукували велику кількість Біблій у спеціальному форматі, щоб дати людям надію в важкі часи. Бачимо як до нас щодня приходять священнослужителі: троє пасторів і один священник. Вони забирають Біблії для своїх служінь. Один із них каже, що їде в госпіталь, де понад 200 поранених наших захисників, інший — в Іванків Київської області, щоб організувати зустріч для дітей і підлітків, які там живуть, зокрема переселенців.

Розмовляв Максим Балаклицький

#опитування2024

далее
Порівняно з минулими роками, набули актуальності питання капеланства, військової служби й жіночого служіння