Церква – це зразок Божої поведінки і характеру для суспільства

Розповідає Олег Подкопаєв, пастор церкви «Дім Хліба – Західний» м. Кривий Ріг, депутат Криворізької міської ради

Що зробив український протестантизм за минулий рік, а в ідеалі з початку російського вторгнення 2022?

По-перше, я впевнений, що український протестантизм продовжує чути Бога і намагається відповідати на зміни у суспільстві.
На моє переконання, це стосується відповідей не тільки на виклики сьогодення, а й майбутнього. Протестантська спільнота намагається прогнозувати, що чекає на суспільство в майбутньому, та складати плани відповіді.
По-друге, збільшується кількість мобілізованих вірян. Багато церков таким чином зіткнулись з глибоким зануренням у війну та безпосередньо у військові дії. Я думаю, що це підштовхнуло багатьох вірян переглянути свої погляди у ставленні до війни, і навіть змінити їх в бік поглядів, викладених у так званій теорії справедливої війни.
Крім того, представники українських церков почали ставити політичні питання російським вірянам. Якщо раніше частина християн в церквах намагались усіляко дистанціюватись від так званої політики, позначаючи її як брудну справу, то зіткнувшись з війною, вони почали ініціювати політичні питання до російських церков, вимагаючи від них, як від громадян, реагувати на процеси, що відбуваються в російському суспільстві. Я вважаю, що це своєю чергою частково призвело і ще буде призводити до змін поглядів представників українських церков на політиків та політичне життя в Україні.
Українські протестанти намагаються тримати єдність між церквами й також її демонструвати. Думаю, що це важливий сигнал нашому українському суспільству, бо єдність – одна із важливих запорук перемоги. І є навіть вислів такий: «якщо духовно не зламають, то й фізично подолати не зможуть». Єдність – це той стрижень, на якому тримається суспільство. Церква – це зразок Божої поведінки, Божого характеру для всього суспільства, й цей позитивний сигнал йде від наших церков. Тобто, як суд почнеться з дома Божого, так і всі добрі, гарні й позитивні зміни повинні виходити з осередку церкви.
Однією з гарних ініціатив в цьому напрямі я вважаю міжконфесійну ініціативу, під назвою «Християни для України», яка об’єднала між собою вірян різних конфесій – православних, католиків, протестантів. І результатом цього був вихід Декларації про відновлення України. Це дорожня карта або траєкторія розвитку суспільства. Для чого це робиться? Щоб, по-перше, тримати суспільство в єдності й, по-друге, щоб впевнено дивитись в майбутнє, де ми стикнемося з відбудовою нашої країни.

Розмовляв Максим Балаклицький

#опитування2023

далее
Відділ сімейного служіння пропонує передноворічний проєкт для подружжя