Сайти знайомств: як не натрапити на шахрая

Останнім часом сайти знайомств набувають все більшої популярності. Багато хто шукає свою “половинку” також у соцмережах. На вулицях та у громадських місцях знайомляться дедалі рідше, надаючи перевагу спеціальним групам у віртуальному просторі. Утім, надійними ці сайти вважати не варто. Під гарною аватаркою може ховатися людина з вигаданим ім’ям і сумнівною репутацією. Довіряючи віртуальним залицяльникам, можна стати жертвою серйозних злочинів. Докладніше про це розповіли журналісти “Вістей Надії”.

Сайти знайомств. Вони набувають все більшої популярності серед людей різного віку, які прагнуть знайти свою “половинку”. Утім, серед великого, на перший погляд, вибору наречених, трапляється чимало неблагонадійних особистостей. Існує ймовірність, що крім майбутнього чоловіка чи дружини, ви натрапите на шахрая або сексуального збоченця.
Анастасія Поваленна, психологиня говорить: “Перш за все, слід пам’ятати, що у соцмережах є часто неадеквати. Це токсичні люди, з якими ви можете відчувати такі емоції: страх, можливо, вони будуть викликати у вас злість, провокувати. Після пари годин спілкування вже починає ревнувати, якісь претензії до вас мати. Тому дуже важливо: є така кнопка - “заблокувати”. Ми блокуємо, не входимо з ними у контакт, не входимо у переписку. Також є такий типаж - вони називаються “авантюристи”. Це чоловіки, здебільшого, але часто можуть бути і жінки, які можуть розказувати абсолютно неймовірні історії про своє життя. Сьогодні він хоче прожити з вами все життя, завтра на нього полює китайська розвідка.
Орієнтуватися на серйозні відносини з таким чоловіком або жінкою не варто”.
Серед завсідників сайтів також можна зустріти чоловіків старшого віку, які досягли матеріальних статків та шукають жінок, готових присвятити себе виключно господарству та сім’ї. Серед дам чимало так званих “Попелюшок”, здатних закохуватися у першого-ліпшого “принца”. Саме вони, найчастіше, потрапляють у халепу. Важливо бути обережним та не вірити на слово, якби переконливо воно не звучало.
Вікторія, знайомилася у соцмережах, розповідає: “Найнеприємніше - це коли хлопець починає занадто розпитувати про моє особисте життя, з ким я спілкувалася до цього. Тобто, розпитувати, як давно я спілкувалася, хто він був. Якісь його прикмети запитував у мене. Особливо не подобалося, коли розпитував, чому не склалося та чого розійшлися. Запрошував до себе додому одразу, після першої прогулянки. Я, звісно, відмовлялася, бо це негарно - у мене інші принципи”.
Експерти наголошують, що чимало завсідників соцмереж виявляються зовсім не тими людьми, за яких себе видають. Чимало чоловіків та жінок намагаються увійти у довіру віртуальних знайомих та розповідають щемливі історії, “позичаючи” гроші. Серед них є люди, що перебувають у місцях позбавлення волі та приховують це, а також звичайні шахраї. Заохочують жінок висилати їм фото в оголеному вигляді, а згодом шантажують, вимагаючи гроші. Поліна тривалий час намагалася відшукати долю у соцмережі. Як наслідок, розчарувалася.
Поліна, знайомилася у соцмережах, ділиться: “Багато чоловіків є, старших чоловіків. Особливо закордонних, які шукають українських дівчат, українських жінок і вважають, що українська дівчина чи жінка - легкодоступна. Це, переважно, чоловіки з Близького Сходу. Вони шукають доступного віртуального сексу.
Пропонують дівчатам фотографуватися оголеними, себе виставляти оголеними. Їхньою метою є знайомство. Неприємно, коли у месенджер порнофільм надсилають, свої статеві органи. Один мій знайомий додався через Фейсбук. Він знав російську мову, українською не говорив. Був гарний такий друг - сердечка надсилав, повідомлення, дружні розмови... Питав, як країна, як місто, як живу. Спочатку пропонував: приїдь до мене, я хочу, щоб ти була моєю дружиною. Мовляв, ти така гарна, а я такий, у мене все є. Пізніше, коли ти розумієш, що це жарт, ти кажеш, що це нереально, починають у повідомленнях приходити всілякі погрози”.
Чоловіки нерідко заохочують жінок до віртуального сексу за гроші. Представниці чарівної статі часто й самі пропонують таку послугу за відповідну винагороду.
Особливо ризиковано знайомитися з людьми, які не надають жодної інформації про себе та ховаються за нейтральними аватарками із зображеннями природи, тварин та інших. Більшість постраждалих унаслідок знайомств у віртуальному просторі не звертаються до правоохоронних органів. Їм соромно зізнатись у тому, що стали жертвами власної легковажності. Люди, які наважилися розлучитися зі значними сумами коштів, повіривши у трагічні історії віртуальних друзів, деколи звертаються за допомогою до правоохоронців. Знайти шахраїв неважко, а от довести факт злочину - майже нереально, оскільки жертва добровільно переказала кошти.
Андрій Петришин, юрист пояснює: “Такого типу шахрайства відбуваються на соціальних платформах. Це сайт знайомств чи соціальна мережа, неважливо. Можливо, за електронною адресою листування відбувається. Важливим є те, що одна особа хоче ошукати іншу. У цьому вбачаються ознаки або вимагання, або, зазвичай, це шахрайство доводиться у призмі таких правовідносин. Об’єктами таких нападів, зазвичай, стають жінки. Тому що їм доволі легко розповісти історію, яка у подальшому стане предметом для жалості з їхнього боку по відношенню до чоловіка, який цю історію розповідає. Зазвичай це історії такі. Чоловік розповідає, що він - заможна особа, що він - закоханий. Так звану легенду вигадує, що він має намір приїхати до потенційної нареченої, але в останній момент щось у нього трапляється. Вона нічого не підозрює, висилає ці кошти на зазначений ним рахунок, в очі особу не бачачи. Після переведення цих коштів, зазвичай, особа зникає”.
Жертвам віртуальних знайомств слід звертатися із заявою про вчинення злочину до правоохоронних органів. У більшості випадків виявляється, що шахрай та постраждалий жодного разу не бачилися офлайн. Тож перш ніж довіряти людині, необхідно познайомитися особисто. Але перед зустріччю важливо поспілкуватися по телефону. Якщо шукаєте людину для серйозних стосунків, надійніше скористатися перевіреними шлюбними агенціями або християнськими сайтами знайомств.
Лариса Попроцька, Микола Івахненко, “Вісті надії”

Video

Сайти знайомств: як не натрапити на шахрая

Рокфеллер був один з благодійників засновника Сполучених Statesthe Фонду Рокфеллера, який пожертвував великі суми на медичне дослідження, зокрема, для боротьби з жовтою лихоманкою.

Further
Найефективніші методи для відновлення нервової і м'язової систем