Займаючися фермерством, я "встав на ноги", щойно почавши шукати Бога

Паскар Валерій — бізнесмен, керівник та засновник фірми «Благословіння». На власному досвіді через здобуття успіху в фермерському господарстві розповість про те, як чути голос Бога та прислухатися до Його волі.

Також він порадить молодим людям, як заробити свої перші сто доларів.
Розкажіть, будь ласка, про себе, чим ви займаєтесь?
Народився я та виріс в Західній частині України, на Буковині. Село зветься Рингач, що в Чернівецькій області.
Сільсько-фермерським господарством займаюся з 1994 року. Вирощую полуницю, малину, пшеницю, ячмінь, сою та яблука. Також у нас є ставки, де розводимо та вирощуємо рибу.
Як виникла ідея займатись фермерським господарством?
Колись ми вже займалися цією справою, але не в таких великих масштабах. Спочатку, працювали вдома із власним невеличким садом, який був у власності нашої сім'ї в селі. Пізніше взяли в оренду землі в колгоспі. Була в нас бригада з якою ми працювали.
Згодом я закінчив курси Міттлайдера по овочівництву, що в Заокському. Проводив курс Джекоб Міттлайдер.
Коли повернувся додому, то почав організовувати своє власне фермерство.
Вже близько 25 років та по сьогоднішній день ми керуємо фермою. На цей момент в нашому володінні триста гектарів землі.
Де ви працювали до того, як розпочали власний бізнес та які посади обіймали?
Раніше працював в будівельній організації простим працівником, потім зріс до майстра, згодом — до інженера.
В 1987 році прийняв хрещення, — на той час я якраз навчався в університеті. Тоді, якщо ти був віруючим, то не мав права бути на керівних посадах та навчатися в вищих навчальних закладах. Тому я був вимушений все це залишити, оскільки такою була політика держави.
Почав працювати у сфері сільського господарства. Мій шлях пройшов від простого працівника бригади до активного та зростаючого підприємця. Можу сказати, що я «став на ноги» тільки, коли почав шукати Бога.
Чому саме така назва — «Благословіння»?
По-перше, тому що так підказав мені Бог. Він являється справжнім власником мого бізнесу. Як ми спілкуємось зараз з вами, так само говорить до мене Творець. Отож, ми молилися, запитували як нам краще назватися, і Він відповів...
Щоб чути цей голос потрібно, перш за все, намагатися жити по Слову Божому та, як написано в Біблії, зайти в кімнату, зачинити за собою двері, говорити до Нього таємно, а Він відповість явно. Ми виконуємо це правило. Просимо, говоримо з Ним, а Він відповідає на всі наші молитви.
Щоб чути цей голос, необхідно зблизитися з Ним.
«Він звучить у розумі!», — зазначає Валерій Іванович Паскар.
Ранок — з молитвою, перед роботою — молитва, сідаю за кермо — молюсь, з працівниками та людьми молимось, щоб Бог дав Благословіння протягом дня...
Також в молитві згадуємо Божі обітниці. Деякі вже застосовуємо по пам’яті, щоб Бог зберіг, допоміг в роботі... Немає визначеної кількості, — це дивлячись з яким питанням ми звертаємося до Бога. Проблеми чи потреби — ви молитеся, або просто приходите до Нього з подякою. Як такого стандарту — просто не існує, тому що це не підраховується.
З чого та як починається ваш день? До якої години триває та коли закінчується?
Зимовий сезон трохи коротший. А оскільки зараз літні дні, то я прокидаюсь о 6 годині ранку. Коли закінчується, важко сказати... Буває так, що серед ночі, або навіть ранком, адже роботи в літній період дуже багато. Те, що я можу сказати точно, то це за п’ятницю: до заходу сонця, — сто відсотково, — вся робота припиняється.
Які в вашому житті були випробування, падіння? Як ви пройшли цей етап?
Насамперед кожний етап, ми проходимо з Богом, тому що, дійсно, були різні складні ситуації, як і в державі, так і в буденних справах.
Курс долара впав, — була криза, але коли це все відбувалося, то, навпаки, від Бога ми отримували велике Благословіння. Звісно, коли ми проходили різноманітні долини переживання, то зверталися до Нього і Бог підіймав нас все вище й вище. Маю на увазі досвід благословіння, коли долар був по вісім, а потім різко піднявся до сорока.
В той час на фірмі у нас був великий проєкт. Ми запускали дорогу програму поливу. Пам'ятаю, в тому проєкті було тільки одних труб, які проходили під землею, близько двох з половиною кілометрів, а ще виходи, помпи, комп’ютери та всі поливні установки. Потрібно було все купити, поставити, зробити, — і ми рухалися в цьому напрямку. Бог дав нам тоді мудрості та сказав оплатити все. Ми прислухалися до Його поради та скільки нам вистачало грошей, оплатили повну вартість товару та праці.
На заводі нам говорили: «Для чого ви оплачуєте, краще через місяць, два...»
Ми сказали: «Ні, платимо зараз».
І буквально через тиждень починається ця криза з курсом валюти. Якби не віддали вчасно кошти, нічого не змогли б зробити. Отож, якби вчасно не послухали голос Божий, потрібно було б працювати 3-4 роки, щоб погасити всю суму, а так ми зекономили. За один тиждень все встигли зробити, — це було чудо.
Торік ми пережили ще одне благословіння. Коли були заморозки та погодні умови не сприяли вирощуванню ягід та малини в саду. Ми навіть палили вогонь, але це не допомагало, оскільки морози були до п’яти градусів. Коли побачили все покрите кригою, то зрозуміли, що не можливо нічого повернути. Почали молитися. На наступний день все повернулося у звичайний стан.
Як каже Валерій Іванович: «Це чудо Боже, інакше — неможливо. Те, що дає Бог, — тільки Він воскрешає, ніхто інший цього зробити не може».
Ми на свої очі бачили, як полуниця, яка була чорною, знову вродила. Цей приклад лише один із тисячі.
Чи зазнав ваш бізнес якоїсь шкоди під час пандемії?
Ні, ми не відчули. Всі працюємо в штатному режимі: рано прокидаємось, приходимо на роботу, користуємося засобами дезінфекції та проходимо профілактику, як вдома, так і на роботі рано та ввечері для захисту та збереження здоров’я.
По-друге, ми відкриваємо 91 перший розділ Книги Псалмів та всі разом читаємо з третього по сьомий вірш. Моя донька, Богдана, знає цей розділ напам’ять, — вивчила пасивно, оскільки ми постійного його читаємо, — ці слова являються для нас настановою та підтримкою.
Пс.91:3-7: «Бо Він тебе вирве з тенет птахолова, з моровиці згубної, Він пером Своїм вкриє тебе, і під крильми Його заховаєшся ти! Щит та лук Його правда.
Не будеш боятися страху нічного, ані стріли, що вдень пролітає, ані зарази, що в темряві ходить, ані моровиці, що нищить опівдні, впаде тисяча з боку від тебе, і десять тисяч праворуч від тебе, до тебе ж не дійде!..»
В нас працюють, як адвентисти, — їх десять відсотків, — так і не адвентисти, — 90% місцевих жителів села, — але ми всі разом слухаємо цей розділ і з нього починається наш день та праця.
На основі цієї Божої обітниці ми просимо захистити нас від пандемії Covid-19 і від всіх інших хвороб, аварій, тощо. Просимо керівництва Духа Святого, ангелів, та з таким настроєм і вірою в Бога, приступаємо до роботи.
Десятина. Як залишатися чесним в такому великому бізнесі?
Відносно цього питання, то ми повертаємо дві десятини. Першу та другу.
Наприклад, заробили сто гривень. Перша десятина — десять гривень і вона віддається в церкву на церковні справи. Друга десятина, ще десять гривень, — вона йде на різні соціальні проєкти, які є в церкві.
В які саме соціальні проєкти я вкладаю кошти, сказати не можу. Бо користуюся принципом із Біблії:
Мф.6:3: «А як ти чиниш милостиню, хай не знатиме ліва рука твоя, що робить правиця твоя».
Більшість наших благодійних проєктів пов’язані з дітьми, молитовним будинком та молодіжним служіння.
Конкуренція. Якими методами ви долаєте конкуренцію на ринку?
Ми не відчуваємо ніякої конкуренції. Цими питаннями займається наш Бог.
Саму справу, якою займаємося, я можу кинути тільки тоді, коли Він мені скаже це зробити. Мені приємна ця робота, подобається те, що Бог допомагає та керує всім.
Інтерв'ю — Юліанна Мельник

Further
Нітрати у свіжих овочах та фруктах: як себе уберегти?