В адмінкорпусі Українського гуманітарного інституту установили сонячну електростанцію

Завдяки підтримці спонсорів, зокрема Southern Adventist University (США), 13 березня в адміністративно-навчальному корпусі Українського гуманітарного інституту завершили встановлення сонячної електростанції. Гібридний інвертор на 50 кВт і високовольтні батареї на 40 кВт дозволяють декілька годин провадити навчальний процес навіть в умовах блекаутів, а встановлені на даху 88 сонячних панелей загальною потужністю 37,4 кВт дозволяють протриматися ще довше.

Сонячна електростанція сприяє екологічності й зменшенню викидів вуглецю, що важливо як у масштабі країни, так й окремого міста. У довгостроковій перспективі зменшення споживання допоможе зменшити фінансове навантаження комунальних витрат і звільнити ресурси для підтримки освітян і здобувачів освіти. Виробник сонячних панелей гарантує збереження ефективності роботи на рівні 87,4% й через 30 років, тож навчальний заклад таким чином підвищує свою енергетичну незалежність.
Освітній процес відбувається не тільки в адміністративно-навчальному корпусі, але й у центральному і навчальному корпусах, багатофункціональному комплексі (БФК), будиночку дизайнера та цоколі першого гуртожитку. У більшості з перерахованих будівель на дах неможливо або неефективно встановлювати сонячні панелі. Тому замість децентралізації та встановлення маленьких сонячних електростанцій на кожній з будівель, має сенс встановити більшу сонячну електростанцію на даху багатофункціонального комплексу. Це дозволить як підтримати електроенергією навчальний процес, так і забезпечити безперервну роботу котельного обладнання.
Можна долучитися до підтримки проєкту встановлення сонячної електростанції на даху БФК.

Олег Василенко
Фото автора

Український гуманітарний інститут

Further
Онлайн-марафон допоможе відновити стосунки з Богом