Студенти Українського гуманітарного інституту взяли участь у організації виставки «Пророцтво» письменника Дмитра Павличка

Український гуманітарний інститут (УГІ) виступив співорганізатором виставки «Пророцтво», присвяченої пам’яті українського поета, дипломата, громадського діяча, політика та перекладача Дмитра Павличка. Захід проходив на базі Музею книги і друкарства України (МКДУ). Студенти кафедри графічного дизайну УГІ створили спеціальну шрифтову композицію для цього заходу.

Також під час проведення виставки відбулася зустріч студентів із українським журналістом, письменником та телеведучим Віталієм Портниковим. Діяч розповів про своє захоплення поезією Павличка, його творчий шлях і відгуки критиків, читав і свої вірші.
Під час виступу в музеї Віталій Портников говорив, що «Дмитру Васильовичу Павличку нічого не треба було пояснювати. Він усе розумів. І про те, що зараз відбувається, він все давно розумів. І з 1990-х років про це говорив. До нього не прислухалися, але це була не його проблема, а проблема нашого суспільства. Те, що він помер у Києві, від якого вдалося відбити російський наступ, це вже подарунок історії». Продовжуючи, спікер зазначив, що доля Павличка є непростою: «Ніколи не мати справжнього визнання того, що було зроблено, померти під час війни… Але з іншого боку, залишилося те, чого він хотів — залишилася Україна. Це цінність, яку нам з вами потрібно зберегти».
Виставка пам’яті Дмитра Павличка, відкрилась у Музеї книги і друкарства України 17 січня 2024 року та працювала до 15 лютого 2025 року. Експозиція отримала символічну назву «Пророцтво» на честь однойменного вірша Павличка, написаного у 1991 році: «І знов на площах закричить каміння, / І вбивці рушать знов з – під стін Кремля. / Знов буде бій!». Дмитро Павличко був Героєм України та лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка, а й поетом, сценаристом, літературним критиком, викладачем, публіцистом і перекладачем. Павличко належав до українських шістдесятників.
Кураторка виставки, Світлана Кушлянська, підкреслила актуальність творчої спадщини Дмитра Павличка та його державницьку позицію. Він був одним із організаторів Народного Руху України, Демократичної партії України, першим головою Товариства української мови імені Тараса Шевченка, головою Української всесвітньої координаційної ради, народним депутатом, одним із авторів Акта проголошення незалежності України.
Експозиція створена так, що відвідувачі ніби потрапляють у вир фотодокументів, підвішених до стелі виставкової зали, що створює ілюзію постійного руху. Це дозволяє глибше зануритись у життя поета та його спадщину.
Мистецьке оформлення виставки, яке здійснив художник МКДУ Андрій Терехов, заслуговує на особливу увагу, так само як і дизайнерські рішення, які реалізували Алла Калініченко та студенти школи каліграфії «Арт і Я» під керівництвом Вероніки Чебаник і Віталіни Лопухіної.
Виставка «Пророцтво» представила рідкісні видання з особистої бібліотеки Дмитра Павличка, зокрема поезії, переклади, літературні розвідки, публіцистику та інші твори. Ці видання є свідченням таланту поета, а також його патріотизму та державницької діяльності. Виставка відкриває перед відвідувачами образ Павличка як поета-романтика, філософа та громадянина.

Валентина Куриляк

Український гуманітарний інститут

Further
Як «відремонтувати» сімейні стосунки