Соціальна робота – один із пріоритетів Адвентистської церкви

Розповідає Станіслав Носов, керівник Адвентистської церкви в Україні

Що вдалося церкві зробити за останній рік в усіх сферах?
Ми вдячні Господу за благословення, особливо цього року, коли обмеження були послаблені. Ця нагода дала чудову можливість певний часу звершувати різноманітні служіння.
Починаючи з весни, організовано багато можливостей для соціального служіння людям. Ми знаємо що в церкві діє організація ADRA, яка виконала велику справу на Сході України. І де була особлива потреба в підтримці та боротьбі з коронавірусом, в забезпеченні масками, кисневими апаратами, вона не залишилася осторонь. Продовжують забезпечувати людей водою, транспортом, доставляють ліки та інші засоби в зоні розмежування, де немає громадського транспорту.
Влітку організували велика кількість різноманітних таборів: молодіжні, дитячі та сімейні зміни. У санаторіях, де є комфортні умови, на базах відпочинку, у наметах, на морі та біля водоймищ – всюди були свої учасники. Відбувалося як фізичне, так і духовне оздоровлення. Також для людей з інвалідністю були організовані відповідні табірні заходи. Атмосфера прийняття, любові та спілкування була для цих людей гарною підтримкою протягом тижня.
Ще один напрямок соціального служіння – це заходи для дітей та підлітків. В Тальному Черкаської області щонеділі збираються близько ста дітей. Проводять заняття, змагання та пригощають смаколиками. Діти в атмосфері спілкування проводять час, беруть участь у квестах та отримують заохочувальні призи. Канікулярні школи – чудові програми для дітей, які проводили багато громад. Протягом тижня діти приходять до молитовного будинку. Там вони граються, навчаються, спілкуються та харчуються. А увечері повертаються додому. Для дітвори велика радість відвідувати такі заняття.
Співпрацюючи з соціальними службами організовуємо допомогу у вигляді продуктових пакетів та одягу для малозабезпечених людей та багатодітних сімей. Для школярів закуплені зошити, олівці, ручки, пенали, щоб допомогти дітям піти до школи в радісному настрої і з новим приладдям. Це також перевага для членів церкви відвідати сім’ї, поспілкуватися та надати допомогу.
Під час пандемії призупинили служіння в лікарнях. Зараз, коли карантинні обмеження послаблені, члени церкви багатьох громад можуть відвідувати лікарні, де перебувають одинокі пацієнти, які потребують підтримки, фінансової допомоги, ліків та консультування.
Деякі громади організовують «Соціальний гардероб»: збирається одяг, приводиться до ладу, розвішується на вішалки. Люди, які мають потребу, можуть підібрати потрібне.
У Чернігові, Понорниці та інших громадах функціонують спортивні клуби для дітей, молоді та інших вікових категорій. Бажаючі можуть оздоровитися та підтримати фізичну форму. Однією з ефективних програм є скандинавська хода. Безліч громад організовують навчальні групи для покращення фізичного здоров’я.
Цікавими молодіжними проєктами є «Авраам» та «Єремія». Перший проєкт триває рік, другий проводиться протягом місяця. Молодь може присвятити цей час для виконання соціальної і духовної роботи. Вони проживають в містах, громада підтримує їх, надаючи проживання та харчування. Молоді люди прибирають в парках, допомагають людям поважного віку, проводять виставки здоров’я, програми для молоді та популяризують здоровий спосіб життя.
Великою радістю для нас є функціонування 36 шкіл. І цього року відкрилися ще три школи: в Сумах, в Білій Церкві та Краматорську. В кожній школі до 10 дітей – це діти переселенців, з малозабезпечених сімей, для яких є пільги. Такі умови є також щодо навчання в Українському гуманітарному інституті. Підтримка надається як від закладу, так і від церкви.
Окрім соціального служіння, ми маємо духовне спрямування. Через сайт Bible.ua організовано вивчення Біблії. Це зручний додаток, щоб вивчати уроки онлайн. За бажанням охочі можуть отримувати уроки поштою. Згодом пропонують завітати до Церкви, щоб вивчати Біблійні пророцтва.
Якою є конфесійна динаміка українських протестантів за цей час (приріст - втрата членства, активність у служінні, розбудова церковної інфраструктури)?
Ми співпрацюємо з Радою церков, маємо особливі зустрічі, звернення до Президента, Прем'єр міністра та профільних міністрів. Неодноразово зустрічалися з Міністром охорони здоров'я, коли виникали проблемні питання. Обговорювали з міністром освіти питання складання іспитів в інший день замість суботи, щоб студенти могли зберігати вірність Біблійний цінностям. Вирішувалися також питання організації адвентистських шкіл.
Мали особливу перевагу до 30-річчя незалежності України приготувати продуктові набори для малозабезпечених, багатодітних сімей та для пенсіонерів. На пакеті був напис: «30 років Україні – 30 років служіння Церкви в Україні». Це була співпраця Ради Церков, де ми вирішили, що кожна церква може послужити для населення України.
Наразі разом з церквами протестантського напрямку готуємось 12 вересня у Києві провести День подяки, щоб висловити вдячність Господу за Його благословення. Протягом денної програми плануються молодіжні та дитячі змагання, увечері на Софійській площі відбудеться особливий концерт, щоб люди відчули радість та висловили вдячність Богу.
Які виклики діяльності українських протестантів (адвентистів) створила пандемія коронавірусу та інші фактори?
Під час пандемії ми мали більше можливостей організувати онлайн служіння завдяки телеканалу «Надія», радіо «Голос надії», платформам Zoom та прямим трансляціям через YouTube канали різних громад.
Також була організована спеціальна програма Емоційного відновлення. Люди, перебуваючи в стресі чи депресивних станах, маючи сімейні переживання, могли отримати психологічну допомогу, підтримку та корисну інформацію. Опісля програми потребуючі допомоги могли пройти різноманітні курси: «Як навчитися молитися?», «Як зберегти фізичне здоров'я?», «Як зцілити душевні рани?», «Як покращити стосунки в сім'ї?», «Як пробачити зрадника» тощо. Програма «Здоровий хребет» зацікавила більше тисячі учасників. Декілька тисяч людей, маючи перевагу онлайн навчання, могли бути учасниками цих програм.
У громадах організовували служіння в декілька змін, збиралися в молитовних будинках невеликими групами, дотримуючись всіх заходів безпеки, щоб продовжувати молитися та довіряти свої проблеми Господу.
Підготував Максим Балаклицький
#тижденьподяки2021

Further
"Мои путешествия по Библии"