Гендер — це стать чи соціальна роль?

Переглянути відео

Людино-собака. Цей вид гендеру сьогодні налічує у Британії 10 000 чоловік і сформувався за останні роки у середовищі гомосексуалістів. Вони одягаються у костюми собак і відповідно себе поводять – гавкають, носять кості в зубах. Свій вибір вони підтверджують тим, що тепер вони дійсно вільні, не мусять працювати, і мати стільки турбот, як людина.
Людино-собака, лесбіянка, гей, бісексуал, трансгендер. Aesthet Gender - гендер, який базується на естетиці, Affect Gender - гендер, що залежить від настрою, Digisender - цифровий гендер: вірус, mp3 і таких вигадали до трьохсот! В Україні намагаються звичне поняття рівності гендеру – між чоловіком і жінкою – підмінити на рівність прав осіб різних гендерів! У світі офіційно затвердили понад 54 гендери! Чим це небезпечно для України? На чиї права іде посягання? Що собою являє поняття гендеру? Дивіться у сюжеті.
Правове поле України має Закон «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків». У такому значенні в країні і розуміється термін «гендер». Але сьогодні намагаються зробити підміну понять – так Міністерством соціальної політики України нав’язується «гендер» у значенні соціальної ролі.
Олена Львова, кандидат юридичних наук: "Загроза одна прихована, що всі звикли в Україні принаймні, і не лише в Україні, розуміти під гендером, що це щось таке, що пов’язано зі статтю чоловіка і жінки і що передбачає певну рівність у правах і можливостях. А друге, це те, що відбувається підміна понять, і вже наше законодавство, воно такими гендерними характеристиками, гендерними поняттями насичується, але мається на увазі, мова вже зовсім не про чоловіка і жінку, мова йде вже набагато більше про що. Мова йде про якусь третю стать, мова йде про те, що хтось не визначився, мова йде про сексуальну орієнтацію, про гендерну ідентичність."
7 лютого 2020 р. Міністерство соціальної політики України видає наказ №86 «Про затвердження Інструкції щодо інтеграції гендерних підходів під час розроблення нормативно-правових актів», а вже через 20 днів Міністерство юстиції України його легалізує та робить обов’язковим для виконання всіма держорганами. Пункт 6 Інструкції зазначає, що вона впроваджує терміни Стамбульської конвенції, яку Україна не ратифікувала, тобто не надала їй юридичної сили.
Олена Львова, кандидат юридичних наук: "Сьогодні під гендером вводять інші поняття і цей наказ Мінсоцполітики, він взяв поняття, які використовувалися в Стамбульській конвенції і які не були прийняті Україною. А він узяв ці поняття і визначив у своєму наказі. І тоді у мене питання, це ж не закон, який має вищу юридичну силу, що має так визначати поняття? А де наукові дослідження, а де слухання в комітетах Верховної Ради, а де залучення громадськості?"
До 1960-х рр. психічні або поведінкові властивості, котрі ймовірно відрізняють чоловіків від жінок, називали статевими властивостями або відмінностями. У сучасному розумінні термін «гендер» був уведений у науковий обіг американським психоаналітиком Робертом Столлером наприкінці 60-х років XX ст. Він запропонував використовувати для позначення соціальних і культурних аспектів статі поняття «гендер», яке до того використовувалося тільки у біологічному та фізичному значенні для позначення роду, а після запропонованого відділилося до значення соціального та культурного.
Михайло Шевченко, сексолог: "Під сучасним терміном гендер розуміється ряд уявлень, як себе людина уявляє, щодо позиціонування себе як статі, от як я себе уявляю, такої статі я є. Біологічний фактор, наявність фізіологічних, гормональних, нейрогормональних аспектів не враховується. Те, що є репродуктивна система, чоловіча та жіноча, це не враховується, те що в нас гормональна система відрізняється, це теж не враховується, мозок функціонує і фізіологія мозку чоловіка та жінки теж різні – це теж не враховується. Головне - те, як я про себе думаю, от встав я зранку, уявив себе жінкою, уявив себе собачкою, от я такий. А якщо я собачка, а значить, я маю реалізовувати свої потреби як собачка, відповідно."
На даний час переліку гендерів в Україні немає, але у світі офіційно їх понад 54 види. Враховуючи останні дії Мінсоцполітики, можна очікувати, що через деякий час їх будуть впроваджувати і в Україні. Відповідно до визначення в інструкції Мінсоцполітики – тепер не твоя біологічна стать визначає, хто ти, чоловік чи жінка – а соціально закріплена роль. Наприклад, пангендер – людина, що не ідентифікує себе з чоловічою чи жіночою статтю, натомість ототожнює себе із третьою статтю, або іншими гендерами – лесбіянка, гей, бісексуал, трансгендер, або Gender Fluid - нестійкий гендер, ця особа відчуває себе то чоловіком, то жінкою, або особою без статі, чи й обох статей відразу.
Михайло Шевченко, сексолог: "Гендер, це як я себе уявляю, але ж уявляти можуть і психічно хворі. Як тоді тут бути? Уявляти себе може людина, яка приймає певні препарати або психоактивні препарати, це теж фізіологія мозку, біохімія змінюється. Людина себе може уявляти в поточному дні по-різному. Гендер – це не про чоловіка та жінку, гендер, це скоріше, як легалізувати людей, які мають психічні порушення психосексуального характеру.
Михайло запевняє – гендерні інновації дестабілізують суспільство: збільшують рівень тривожності і невротичності, у першу чергу серед підростаючого покоління. Саме діти є найуразливішими у таких експериментах, адже у них ще не сформована кора головного мозку, яка відповідає за критичне мислення та формування цінностей.
Михайло Шевченко, сексолог: "В того підлітка за рік тих гендерів може бути просто купа і тому йому потрібна чітка структура – орієнтир, який би у суспільстві йому давав можливість адаптуватися і себе відчувати ефективним."
Якщо в законодавстві відбудеться подальше впровадження терміну гендер, то інституція шлюбу в сімейному законодавстві може бути повністю зруйнована. Адже не виключено, що для того, аби одностатева пара одружилася, їм буде достатньо прийти в РАЦС і заявити, що один з них має гендер чоловічої статі, а інший має гендер жіночої статі. І їм не зможуть відмовити, бо у них гендер – довільно обрана соціальна роль.
Руслан Кухарчук, голова громадського руху "Всі разом!": "Сьогодні вже конкретно в Україні стикаються люди з отакими історіями, де починають їм в голову вкидати сумніви про них, про їхніх дітей, дітям уже починають кидати сумніви в голову у школах, у дитячих садках, у книжках, у мультиках. Про те що, якщо ти маєш зовнішні статеві ознаки дівчинки, це ще нічого не говорить. І коли людина потім, хлопчик чи дівчинка у підлітковому віці, у віці статевого дозрівання, у віці різноманітних психологічних криз, сумнівів. Їй ці сумніви можуть давати свої сходи. І вони можуть почати експериментувати і ламати свою долю попри те, що з ними все нормально було від початку."
Розділ третій Інструкції описує етапи підготовки проектів законів або інших нормативних актів та в етапі 5 указує, що до обговорення проекту нормативно-правового акту залучаються представники громадських об’єднань, іноземних неурядових організацій, які працюють у сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Тобто всі грантові організації, які лобіюють ЛГБТ, стають учасниками зміни законодавства, а висловлені ними пропозиції враховуються під час підготовки остаточного варіанту проекту нормативно-правового акту.
Руслан Кухарчук, голова громадського руху "Всі разом!": "Проблема наказу Мінсоцполітики подвійна, не можна стать ставити над компетентністю, компетентність має завжди мати пріоритети. І не можна різноманітні значення гендер, не як синонім чоловічої і жіночої статі, а безліч десятки, сотні гендерів, упроваджувати в українське правове поле, в підзаконні акти і відповідно, всі планування по всій владній вертикалі. Сьогодні ми можемо сказати, що є підстави скасувати Наказ Мінсоцполітики на підставі того, що у ньому є посилання на правові документи, які не мають в Україні юридичної сили, бо вони не ратифіковані."
Відтак, цей наказ в обхід чинного законодавства вводить гендер замість поняття статі, а біологічній статі відводить аналог лише фізіологічних особливостей людини. Це нововведення є частиною наступу на сім’ю та на честь і гідність людини, права якої захищаються в Законі, людини, яка створена за подобою та образом Божим.
Програма “Вісті надії” дякує резидентам Кабінету експертів за надані коментарі.
Яна Ємченко, Євгеній Луговець, Київ, “Вісті надії”

Further
Популярність пошукового інтернет-запиту по слову «молитва» збільшується вдвічі на кожні 80 000 нових зареєстрованих випадків COVID-19