Кризова ситуація нас навчила обережності й довірі Богу

Розповідає директор санаторію «Барвінок» (Львівська область) Андрій Бабенцов.

Скільки років санаторію? Скільки людей відвідало його за цей час?
Санаторій працює вже одинадцятий рік. За цей час у нас на оздоровленні побувало більше чотирьох з половиною тисяч людей. У рік проходить 19-20 заїздів, 400-500 людей відвідують нас. У минулому році була найкраща відвідуваність 671 людина. Влітку завжди аншлаг, взимку трохи поменше.
Чи приїжджають до вас люди інших конфесій? Який процентний показник?
Відсоток по роках приблизно однаковий 39% - адвентисти, 61% - інші конфесії.
Які плани були для цього року роботи?
Ми бачили Божі благословення, тому в нас були грандіозні плани: пофарбувати будівлі, облагородити територію, постелити доріжки бруківкою. Найголовніше – переробити систему опалення і побудувати нову котельню.
Скільки людей ви планували прийняти?
Коли в минулому році у нас підвищилася відвідуваність, багато людей записалося на цей рік, ми думали, що їх буде достатньо, і станеться прорив у розвитку,що зможемо більше вкласти в покращення інфраструктури.
Що змогли робити під час карантину?
У цей час ми не сиділи без роботи, у нас чотири гектари території, все потрібно підтримувати в порядку, косити траву. Роботи з благоустрою завжди багато.
Незважаючи на тяжку економічну ситуацію, ми зробили майданчик під нову котельню, демонтували старі котли, підготували їх до продажу і поставили нову моноблочну котельню.
Здебільшого персонал працював у теплиці, щовечора збирали огірки, тому що вони росли дуже швидко, і ми здавали від 100 до 200 кг в день.
Раніше вона у нас працювала тільки в літні період, але ми встигли зробити опалення для теплиці і вже в лютому посадили огірки і до липня здали 8,5 тонн. Це допомогло протриматися у важкий час, оплатити комунальні послуги, покрити інші витрати.
Ми знайшли точки збуту, здавали оптом і продавали самі. Це наш перший досвід, але він виявився вдалим. У цьому році ринок збуту був слабким, закриті були ринки, багато збанкротували, урожай пропав. І в цій важкій ситуації ми з Божою допомогою не тільки не втратили, але навіть отримали прибуток. Тому думаємо поставити ще два розсадника, щоб збирати більше врожаю.
Вам вдалося зберегти персонал санаторію?
Так. Кому було необхідно, поїхали у відпустку, решта персоналу була задіяна роботою, отримувала зарплату.
За чотири місяці роботи санаторію, скільки приїхало людей, скільки було заїздів?
Всього в цьому році провели 16 оздоровчих заїздів, відвідало 408 осіб. Записується достатня кількість людей, але не всі приїжджають з-за невизначеної ситуації з рухом поїздів, а також через хворобу. Фінансово ми стоїмо на місці, але не зазнали катастрофи.
З яких місць приїжджали до вас в санаторій?
Люди приїжджають з України, Білорусії, навіть з Німеччини приїжджала людина перед карантином. Зазвичай влітку у нас багато людей з різних країн.
Чи змінилися послуги, які надавали до карантину і після? Що змінилося або додалося?
Не зменшилося, і не додалося. Єдине, по приїзду гостей, міряємо температуру, проводимо дезінфекцію рук, видаємо маски, щоб уникнути зараження вірусом на наших заїздах. Також проводимо гідропроцедури, масаж, сауну, душі, заняття по зору, для хребта, ванни.
Чим цей рік відрізняється від попереднього?
Випробуваннями. Зараз така нестабільна ситуація, що планувати важко. Ми усвідомили, що не все так добре, як ми можемо спланувати. У житті бувають такі екстремальні ситуації, коли наші плани не можуть здійснитися. Це нас навчило тому, щоб ми більше покладалися на Бога, на Його керівництво, провід, щоб ми з обережністю рухалися далі. Завдяки ресурсам минулого року, незважаючи на кризу, без допомоги спонсорів, ми зробили котельню. В цьому році ми точно зрозуміли, що нам необхідні теплиці, які допомогли нам вижити.
Як зараз ви дивитеся в майбутнє санаторію?
З одного боку нам невідомо що буде, тому що немає такої стабільності, яка була раніше. Але з іншого боку ми пережили досвід того, що не слід сидіти, склавши руки. На жаль, під час кризи хтось збанкрутував, але Господь нас підтримав, і ми змогли не тільки вистояти, а й просунутися вперед. В цьому році ми починаємо реконструкцію корпусу під житло персоналу, спонсори з-за кордону виділили невелику суму для початку. Навіть під час достатку на таке не вирішувалися, але ми розуміємо, що потрібно йти вірою. З одного боку кризова ситуація нас навчила обережності, з іншого боку - для Бога немає нічого неможливого, тому потрібно довіряти Йому і глибше розуміти Його волю.
За що в цьому році ви можете подякувати Богові?
По-перше: дякуємо Господу, що, незважаючи на наші починання, невміння, відсутність навички, в тепличному господарстві Господь нас не залишив, допоміг знайти ринки збуту продукції, посилав потрібних людей, які давали необхідні поради.
По-друге: Господь допоміг знайти фірму, яка за доступну ціну встановила нову котельню.
По-третє: Господь посилав до нас людей, які приїжджали, незважаючи на всі труднощі, вони проявили сміливість і пройшли курс оздоровлення, а ми мали можливість благовістити про Господа. Ми бачимо, що деякі світські санаторії не змогли відкритися, а Бог надсилав до нас людей.
По-четверте: ми знайшли бачення, тому що досвід з теплицями показав, що потрібно розвивати виробництво, яке допоможе нам самим харчуватися здоровою їжею і годувати інших. Нам допомогли підібрати такі смачні сорти, що люди хотіли купувати у нас ще. Зараз вирощуємо помідори, здали тільки вісімсот кілограм. Ми ще не завоювали ринок, але люди, які вже знають нас, бачать хорошу якість продукції, і поступово починають проявляти до нас довіру. Господь показав, що в цьому році ми змогли просто протриматися, але в подальшому ми повинні розвиватися.
Питання – Алла Шумило
#тижденьнадії2020

Further
Релігія ритуалів не змінює повсякденну поведінку людини