Про адвентистські школи в Україні

Розповідає Сергій Кожух, заступник керівника відділу освіти Адвентистської церкви в Україні

На сьогоднішній день в Україні функціонує 21 адвентистська школа. Серед них є навчальні заклади з багаторічним досвідом і ті, які відкрилися нещодавно. Найстарша школа “Досвітня зоря”, заснована в 1993 році, розташована в столиці. Через певний час були відкриті школи у Львові, Дніпрі, Вінниці, Харкові, Черкасах, Чернівцях, Бучі та в інших обласних центрах і містах.
Церква адвентистів сьомого дня завжди сприяє розвитку християнської освіти, вкладаючи значні свої ресурси, тому учні можуть навчатися в християнському середовищі, отримуючи високий рівень академічних знань, а також виховуючи фізичні, соціальні та духовні цінності. Адвентистська школа – християнський заклад з унікальним освітнім простором, принципи і цінності якого ґрунтуються на біблійному світогляді, а устрій, традиції, правила й цінності є прикладом для наслідування та підготовкою випускників до активної участі в житті суспільства.
Майже дві тисячі учнів зараз навчаються в адвентистських школах і ця кількість з кожним роком зростає. Це говорить про зацікавленість батьків у розвитку закладів, де є індивідуальний підхід до кожного учня в процесі навчання. Важливим фактором вибору школи є вчитель, який буде навчати і вести дітей за собою. Церква ставить завдання, щоб працівниками закладів освіти були посвячені своїй справі вчителі, адже на їхні плечі лягає велика відповідальність за фізичний, розумовий, соціальний, духовний розвиток учнів, для формування високих ідеалів та відповідальності перед Богом і суспільством.
Важливим є приміщення закладу. Все частіше церква має можливість відкривати школи в окремих, спеціально облаштованих для навчального процесу будівлях – з великими і гарними класними кімнатами, спортивними залами, їдальнями, бібліотеками та іншими приміщеннями. В організації навчального процесу адміністрація закладів орієнтується на високотехнічне матеріальне забезпечення. Навчання відбувається з використанням інтерактивних дошок, плазмових екранів, відео проекторів та інших технічних засобів. Але не всі школи, можуть похвалитися окремими будівлями, тому для таких закладів приміщення молитовного будинку стають класними кімнатами. В таких школах відбувається повноцінний навчальний процес, як і в державних закладах з єдиною відмінністю: школа розташована в церкві. Така особливість не є перепоною для батьків. Навпаки, вони з повагою і довірою ставляться до такого закладу, тому будівля церкви стає центром, де діти можуть здобувають якісну освіту.
Кожна школа напрацьовує програму навчально-виховного процесу для проведення основних заходів а також, щоб навчати дітей важливим цінностям, які формуватимуть їх як особистостей. У кожній школі працює капелан, який забезпечує духовне наставництво учням та вчителям. Він проводить ранкові лінійки, уроки християнської етики, звершує духовну і наставницьку роботу для всього закладу. Робота капелана в школі є важливою, адже йому довірено дбати про духовну атмосферу всього закладу.
Близько тридцяти відсотків дітей у кожній школі належать до адвентистських сімей. Інші шістдесят із родин віруючих інших конфесій. Це здебільшого діти п’ятдесятників, баптистів та інших деномінацій. Батьки з розумінням ставляться до молитви та вивчення Біблійних історій, свідомі того, що засновниками школи є Адвентистська церква. Належність до інших деномінацій не є перепоною для навчання в адвентистському закладі. Школа відкрита для кожного учня, який бажає навчатися і виховувати в собі фізичні, соціальні та духовні цінності. Співпрацюючи з батьками, вчителі зможуть досягти успіху в тому, щоб майбутнє покоління реалізувало закладенні в них знання і продовжувало виконувати важливе для них призначення.
#тижденьнадії2020

Further
Робота фонду «Крок з надією» (Дніпро) за 2019-2020 роки