Благодійний фонд “Крок з надією” щотижня роздавав 11 тисяч буханців хліба

Розповідає Павло Білан – заступник керівника фонду «Крок з надією» з питань розвитку

З початком повномасштабного російського вторгнення благодійний фонд «Крок з надією» долучився до допомоги переселенцям, які прямували до міста Дніпро, або через Дніпро із Харківської, Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Ми купували харчі для них, по можливості допомагали із притулком та ночівлею. Також допомагали засобами гігієни, одягом, взуттям та іншим необхідним через 26 центрів допомоги у шести областях України. Щотижня видавали 11 тисяч буханців хліба: у Донецькій і Херсонській області по три тисячі, та п'ять тисяч у Харківській. Допомагали ліками й відправляли речі також і на окуповані території, іноді це було «підпільно», бо передавали коробки з ліками й гроші через власні контакти – задля безпеки тих, хто отримував цю допомогу.
Фонд також здійснював різнопланову роботу в дитячому центрі "Усмішка": програма "Пізнання світу", підготовка до школи, студія "Акторська майстерність", заняття з рідної мови та літератури в ігровій формі, заняття з розвитку творчих здібностей та набуття навичок здорового способу життя, ігрова кімната, конкурси,
Коли була нагальна потреба, ми розміщували переселенців у тимчасових притулках: офіс керівництва Адвентистської церкви у Східно-Дніпровському регіоні, та у приміщенні християнської школи (та сама будівля). Фонд купував пральні машинки, душові кабіни, двоярусні ліжка, бо багато людей залишалось на декілька діб. Хтось залишався жити на тижні в Дніпрі. Оздоровчий центр «Гармонія» в Новомосковську тоді був таким притулком. Допомагали в його облаштуванні, надавали продукти.
Ми також були залучені до агропроєкту з відновлення сіл. Це сільськогосподарська допомога сім'ям: насіння, розсада, сільськогосподарська техніка, ремонтні роботи, посадка картоплі на 26 городах та культивація понад 150 городів мотоблоком. Загалом 13 тисяч домогосподарств отримали 248 тонн продукції.
Також ми здійснювали оздоровчу діяльність – курси масажу, видача окулярів, консультація лікарів благодійної організації "Step in" та безоплатну юридичну допомогу від фахівців The International Rescue Committee.
Наразі розвиваємо волонтерський рух через систематичні навчання, спілкування, якісний відпочинок і ефективне партнерство.

Розмовляв Максим Балаклицький

#опитування2023

Further
Чверть століття благодійна організація “Регіон Карпат” виконує свою місію у десяти країнах світу