Благодійний фонд “Ангелія” евакуює людей, надає гуманітарну та медичну допомогу

Розповідає Владислав Владовський, співзасновник благодійного фонду “Ангелія”.

Автору бестселлерів New York Times, американському письменнику, відомому як “лікар Любов”, Лео Бускальї належать такі слова: “Занадто часто ми недооцінюємо силу дотику, усмішки, доброго слова, того, хто може вислухати, чесного компліменту чи найменшого прояву турботи, які здатні перевернути життя людини і запалити вогонь надії у серці”.
Нещодавно дочка мого знайомого Анна з групою християнської молоді відвідувала один із державних будинків для людей похилого віку у Черкаській області. Там було незатишно і дуже холодно. Коли група збиралася їхати додому, одна з бабусь підійшла до Анни і простягнула їй кошти. Старенька хотіла заплатити дівчині за те, що вона прийшла і приділила час самотній бабусі… Такі історії можуть розчулити найхолодніші серця, і ми, як фонд, за два з половиною роки існування теж маємо багато зворушливих історій.

Заснування фонду

Для заснування фонду потрібно було подолати багато перешкод. Благодійний фонд “Ангелія” був створений клінікою “Ангелія” 4 квітня 2022 року для підсилення роботи закладу, розширення діяльності у гуманітарному напряму: допомоги нужденним, особливо у постраждалих від війни регіонах.
Фонд розпочав діяльність з евакуації співробітників клініки “Ангелія” з Києва у зв’язку з повномасштабним вторгненням, та з доставки гуманітарної допомоги. У наступні рейси ми об'єднали зусилля з прихистками, соціальними центрами для короткочасного цілодобового перебування. Вони збирали людей із різних небезпечних міст України, а ми допомагали медикаментами, засобами гігієни та консультаціями лікарів.

Місія та цільова аудиторія фонду

Місія фонду – покращити якість життя соціально незахищених верств населення України, особливо у сфері охорони здоров’я. Через практичну допомогу ми прагнемо нести тепло, турботу та любов нужденним.
Візія фонду – зайняти провідну впливову позицію в Україні у сфері надання медичної допомоги тим верствам населення, які знаходяться у складних соціально-економічних обставинах і потребують отримання медичних послуг.
Цільова аудиторія фонду:
● малозабезпечені верстви населення з доходом нижче прожиткового мінімуму;
● багатодітні сім’ї;
● матері-одиначки;
● особи з інвалідністю;
● ветерани війни, учасники АТО;
● діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
● пенсіонери та самотні літні люди;
● інші категорії населення, які опинились у складних соціально-економічних обставинах і потребують отримання медичних послуг.

Сфера роботи фонду

Основними напрямами діяльності фонду є пошук, доставка, роздача та зберігання гуманітарної допомоги. Також організована співпраця з військовими адміністраціями.
З початком повномасштабного вторгнення одним з основних напрямів діяльності стала медична допомога. Спочатку допомагали переселенцям, а згодом почали працювати на деокупованих і прифронтових територіях: обмежено, куди могли доїхати, щоб не наражати на небезпеку команду та обладнання.

Клініка на колесах

Фонд має два напівпричепи, переобладнані під медичні кабінети - у кожному по чотири повністю функціональні кабінети. Стоматологічний кабінет і гінекологічний працюють на базі переобладнаних машин швидкої допомоги.
У гінекологічному кабінеті встановлене обладнання для діагностики жіночого здоров'я. Тож за один прийом жінка отримує і УЗД, і консультацію, і навіть може здати специфічні аналізи. Так само і у стоматологічному кабінеті є все обладнання для надання допомоги, можливої у польових умовах. У кабінетах проводять не просто консультації, а відбувається процес лікування. Також є експрес-лабораторія, яка робить тести крові та сечі. Ще один вантажний фургон є пересувною аптекою.
Лікування відбувається наступним чином: спочатку пацієнти здають аналізи, потім ідуть на консультацію до лікаря, а вже після цього отримують необхідний курс лікування згідно призначень.
За період з листопада 2023 року по листопад 2024 року до мобільної клініки звернулося 6847 пацієнтів, було надано 19790 послуг та зроблено 55 виїздів.
Більше інформації про діяльність фонду можна отримати на сторінках фонду у соціальних мережах Facebook, Instagram, YouTube.

Розмовляв Максим Балаклицький

#опитування2024

Further
Тепер ввезення гуманітарної допомоги у прифронтові райони – це своєрідна бойова операція