Слово Боже

Святе Писання, що складається зі Старого та Нового Завітів, є Словом Божим письмово переданим по Божественному натхненню через святих людей Божих, які виголошували й писали його по спонуканню Святого Духа. За допомогою цього Слова Бог передав людству необхідні для спасіння знання

Істина в останній інстанції

Ще нещодавно заяви, висловлені в газетах, на телебаченні, по радіо, звучали вельми авторитетно, і саме ними завершувалися суперечки. Та сьогодні лише в Україні понад три тисячі періодичних видань, і в кожного з них своя правда. У світі мовлять десятки тисяч телеканалів – від псевдонаукових з їхніми сенсаційними відкриттями до новинних, що часто-густо висвітлюють лише вигідні власникові каналу сторони події. Кому ж вірити?

Війна ЗМІ за вашу свідомість

Протягом останніх десятиліть рівень довіри до традиційних ЗМІ значно знизився, люди плавно перейшли на інтернет-медіа. Станом на 2019 рік 57 % жителів планети вже мають доступ до Всесвітньої мережі. Та й тут уже налічується понад два мільярди сайтів, 300 годин нового відео щохвилини з’являється на YouTube, а це – приблизно п’ять мільярдів відеосюжетів на день...

Можливо, дехто ще звертає увагу на слова «шок», «сенсація», «науковці приховують»… Та у свідомості більшості сучасних користувачів над усім інформаційним контентом нависла тінь фейку. Хтось наївно вірить усьому, а хтось – уже майже нічому. Ліниву за своєю сутністю людину постійно хилить у крайнощі, про які влучно сказав математик Анрі Пуанкаре:

Є дві однаково зручні позиції: або вірити в усе, або ж в усьому сумніватися. Обидві звільняють від необхідності думати

І справді, коли ми потрапляємо в складні життєві обставини, переживаємо кризу, чуємо страшний діагноз, де ми шукаємо шляхи розв’язання проблем? Яку інформацію вважаємо достовірною? А як щодо світогляду? Важко не погодитися, що саме світогляд людини визначає її долю. Те, ким ви є і де ви є, значною мірою залежить від того, чим наповнений ваш внутрішній світ. Хтось дозволяє формувати свій світогляд Толкієну, Данте, Ніцше, хтось – блогерам Іванову, Петрову, Сидорову…

Авторитетне джерело

А чи можна довірити цю роль Біблії? Чимало всесвітньо відомих та успішних людей із цим погоджувалися. Наприклад, Авраам Лінкольн, полюбляючи цитувати Біблію, заявляв: «Я переконаний, що Біблія є найкращим дарунком, який Бог дав людині. Усе найкраще від Спасителя світу передається нам через цю Книгу». Немало таких цитат в арсеналі християнина. Та хіба не сказано чимало добрих слів і про інші священні книги? Якщо ви живете, наприклад, в Індії, можливо, віддати перевагу Махабхараті? Або ж Корану, якщо ви із Саудівської Аравії? Може, це просто збіг історичних обставин, що саме Біблія стала найпопулярнішою Книгою?

Прихильники більшості релігій стверджують, що їхні священні тексти надприродного небесного походження. А як же Біблія? Коли і звідки вона з’явилася?
Книги Біблії (39 книг Старого Завіту та 27 книг Нового Завіту) писали протягом 16-ти століть звичайні люди, навіть не «напівбоги». Століттями ці тексти переписували... Стоп. Переписували?! А як же людський чинник? Чи може такий великий обсяг тексту не зазнати істотних змін?
На щастя, людство володіє тисячами рукописів Нового Завіту, а це приблизно 25 тисяч манускриптів, з яких понад п’ять тисяч – мовою оригіналу. Авторитетним джерелом є і сувої Мертвого моря, серед яких – рукописи книг Старого Завіту, датовані ІІ ст. до н. е. Професор Манчестерського університету Фредерік Брюс (1910-1990) із приводу достовірності біблійного тексту зазначив:

Свідоцтва новозавітних Писань у багато разів переконливіші за свідоцтва автентичності (істинності) багатьох класичних авторів, у яких нікому на спадає на думку сумніватися. І коли б Новий Завіт являв собою збірку світських текстів, то їхню автентичність вважали б беззаперечною.

«Та й лопати Біблія може не боятися», – заявив історик Пол Маєр щодо археологічних підтверджень описаних у Біблії подій.

У Вас залишилися запитання? Задайте їх нашим пастору
Поставити запитання
далі
Трійця
Бог єдиний. Отець, Син і Святий Дух – єдність трьох довічних Особистостей. Бог безсмертний, всемогутній, всезнаючий, всюдисущий та понад усе. Він безмежний і вище людського розуміння