Учение о спасении

Святе Письмо проголошує, що «Бог є любов» (1 Ін. 4: 8). Він любить людство «вічною любов'ю» (Єр. 31: 3). Бог, що пропонує порятунок, всемогутній, але Його любов має таку властивість: Він дозволяє кожній особистості зробити вільний вибір: прийняти або відкинути Його запрошення (Об'явл. 3:20, 21). Примус є несумісним з характером Бога і не може бути використаним в Його планах.

Коли Адам і Єва згрішили, Бог перший почав шукати їх. Винна пара, почувши голос їх Творця, не побігла з радістю назустріч Йому, як це бувало раніше, а сховалася від Нього. Але Бог не покинув їх. Він так наполегливо кликав їх: «Де ви?»

З болем в серці Бог показав їм наслідки непослуху - скорботи й труднощі, які очікують їх попереду. Однак їм, абсолютно безпорадним людям, Він відкрив також Свій чудовий план з обіцянкою повної перемоги над гріхом і смертю (Бут. 3:15).

Все людство залучено в велику боротьбу між Христом і сатаною. Вона почалася на небі в зв'язку з тим, що був поставлений під сумнів характер Бога, Його закон і справедливість Божого правління у Всесвіті. Один зі створених ангелів, наділений свободою вибору, у своєму самозвеличенні став сатаною, противником Бога. Це призвело до повстання частини ангелів. Сатана викликав дух спротиву Богові в нашому світі, коли втягнув Адама і Єву в гріх. В результаті цього гріха, вчиненого людьми, образ Божий виявився спотвореним в людстві. З цієї ж причини створений світ втратив свій порядок і був спустошений під час всесвітнього потопу. На очах у всього творіння цей світ перетворився на арену світової війни.

Свого апогею ця вселенська боротьба досягла на Голгофі. Сатана докладав нові й нові зусилля, щоб звести нанівець місію Ісуса в міру того, як вона наближалася до кінця. Він особливо відзначився, використовуючи релігійних лідерів того часу. Вони заздрили популярності Христа, і це створило такі труднощі, що Христос змушений був закінчити своє суспільне служіння (Ін. 12: 45-54). Один з учнів зрадив Ісуса, лжесвідки обмовили Його, і в результаті Христос був заарештований і засуджений до смерті (Мф. 26:63, 64; Ін. 19: 7). Ісус залишився вірним до смерті, проявляючи повну слухняність волі Свого Отця.

Життя і смерть Христа принесли благословення не тільки нашому світу людських істот. Говорячи про хрест, Христос сказав: «Нині князь світу цього буде вигнаний геть» (Ін. 12:31); «Князь світу цього засуджений» (Ін. 16:11).

Спасение во Христе
Спасение во Христе

По бесконечной любви и милости Бог соделал так, что не знавший греха Христос стал грехом ради нас, чтобы в Нем мы соделались праведными перед Богом

Великая борьба
Великая борьба

Все человечество вовлечено в великую борьбу между Христом и сатаной. Она началась на небе в связи с тем, что был поставлен под сомнение характер Бога, Его закон и справедливость Божьего правления во вселенной.

Жизнь, смерть и воскресение Христа
Жизнь, смерть и воскресение Христа

Жизнь Христа проходила в совершенном послушании воле Божьей. Его страдания, смерть и воскресение — это единственно возможный путь искупления совершенных людьми грехов. Каждый, принимающий верой это примирение с Богом, имеет вечную жизнь

Возрастание во Христе
Возрастание во Христе

Приняв смерть на кресте, Иисус одержал победу над силами зла. Он, победивший злых духов во время Своего земного служения, разрушил их власть и сделал неизбежной их окончательную гибель.Торжество Иисуса обеспечивает и нам победу над этими силами