Чи потрібно дякувати Богу або як молитися з вдячністю?

З біблійної позиції подяка — це відповідь, яку має дати людина Богу за його справи. Автори Біблії використовують дієслово «дякувати» в значенні подяки, возвеличення, прославлення.

Подяку складайте за все, бо така Божа воля про вас у Христі Ісусі.

Солунян 5:18

Воля Бога на те, щоб ми були вдячними навіть за дрібниці. Серце християнина, сповнене віри, має багато причин для прославлення.

Один Бог гідний подяки

Єдиний, хто гідний прославлення й подяки — це Бог. На підтвердження цих слів виступає Біблія. У книзі Об’явлення читаємо наступні слова:

Благословення, і слава, і мудрість, і хвала, і честь, і сила, і міць нашому Богу на вічні віки! Амінь!

Об’явлення 7:12

Молитва подяки символізує нашу покору перед Богом. Гордість та самовпевненість не мають нічого спільного з Христом. Для прикладу наведемо молитву записану у Євангелії від Луки.

Фарисей, ставши, так молився про себе: Дякую, Боже, Тобі, що я не такий, як інші люди: здирщики, неправедні, перелюбні, або як цей митник. Я пощу два рази на тиждень, даю десятину з усього, що тільки надбаю!

Євангеліє від Луки 18:11,12

Щира подяка

Молитва фарисея, що була наповнена гарними словами, не отримала схвалення Ісуса. Слова подяки мають бути щирими.

Неодноразово Давид розпочинає свої псалми такими словами:

Дякуйте Господу, добрий бо Він, бо навіки Його милосердя!

Псалми 106:1

У Біблії словосполучення-заклик «дякуйте Господу (Богу, Владиці») записано 13 разів, що підкреслює важливість молитви подяки. Вдячність, або ж вміння бути вдячними, позитивно впливають на людський організм. Це довели психологи Джоел Вонг и Джошуа Браун. В їхньому експерименті взяли участь 300 студентів. Учасників поділили на декілька груп: ті, що дякували; ті, що жалілися; і ті, що нічого не робили. В ході дослідження було доведено, що вдячність покращує здоров’я, а особливо психологічний стан.

Навчитися дякувати

Існує принцип, в основі якого закладено успіх молитви вдячності — заклик не приймати щоденні Божі благословення як належне. Цей принцип акцентує увагу на вдячності Богу за те, що він зробив, і продовжує робити для кожного. Причин для вдячності достатньо. У Книзі Псалмів, щоразу після заклику дякувати Богу, автор пояснює, що саме за доброту та милосердя ми маємо славити Господа. Тож прокидаючись щоранку ми можемо дякувати за можливість жити, а лягаючи ввечері — за прожитий день. Бути вдячним Богу — це вибір, що змінює життя!

У вас є додаткові запитання?
Поставте запитання - ми допоможемо знайти відповідь
Поставити запитання
Further
Як молитися, щоб вирішити проблему: сім принципів молитви у важкій ситуації?