Творчість також була — Адам використовував свої творчі здібності, коли давав імена тваринам, також його висловлювання про жінку, що взята від чоловіка, дослідники Біблії розглядають як зразок першої поезії. На шлюб і народження дітей Бог благословив людей, коли не було ніякого гріха й смерті. З Святого Письма ми бачимо, що Бог не задумав для людини розділення на життя «по цей бік» і потойбічне, адже він створив людину як цілісність фізичного й духовного: «А Сам Бог миру нехай освятить вас цілком досконало, а непорушений дух ваш, і душа, і тіло нехай непорочно збережені будуть на прихід Господа нашого Ісуса Христа!» (1 до Солунян 5:23).
Саме така досконалість і була задумана Творцем, і вона була би реалізована у щасливому житті безсмертних людей (це — цілком під силу Творцю!), якби не гріх, який вбив повноцінність як у духовній, так і у фізичній сфері людини. Не гріхопадіння дозволило втілити повноцінність у реальне життя, а навпаки, саме воно, гріхопадіння, відсунуло ідеал у сферу мрій, у сферу бажаного, але нездійсненного.
То що ж таке гріх? Це непослух Богові, через який людина втрачає доступ до Божественної енергії, втрачає святе спілкування. Людей, які згрішили, вигнали з раю не тому, що Богу так просто захотілося. Ні, це рішення було продиктоване тим, що людина стала небезпечною для оточення, для всесвіту. Ми бачимо, що здатність пізнавати й творити Господь вклав у людей із самого початку, ці здібності в жодному разі не є наслідком гріхопадіння. Але гріх викривляє ці здібності, спрямовує їх на хибні цілі, тож небезпека — саме в тому, як грішна людина використовує закладені в неї Творцем таланти.
Ті, хто вірить у гріхопадіння, заплановане Богом, або «зло, що вчиняє благо» (згідно з ідеєю, винесеною в епіграф до булгаківського «Майстра і Маргарити») вимушені визнавати, що навіть найжахливіші війни із величезною кількістю злочинів і жертв відбуваються на благо людства, нібито задля його розвитку. Але ж Біблія каже: «Хто не любить, той Бога не пізнав, бо Бог є любов!» (1 Івана 4:8). Зрозуміло, що війни і вбивства походять далеко не від любові, а від її відсутності. Там, де замислюють і розпалюють війну, там немає Бога. Та чи не абсурд вважати, що задля розвитку людства Бога треба «не знати»? Чи ж не в Бозі — справжній двигун ідеального розвитку? Уявіть собі, як би далеко вперед розвиток стрибнув, якби не було тих агресивних та потворних явищ, які його гальмують.