Біблію написано не під диктовку, але людський фактор присутній. У ній зустрічаються вислови і повеління, що були отримані напряму, як голос Божий. Коли біблійний автор підбирав слова для написання, Святий Дух відігравав важливу роль у цьому процесі. У ньому людина виражала божественну думку. Ось чому слова пророка ставали Словом Божим. Це Слово приймалося як надійне і точне вираження Божої волі.
Але Біблія, котра містить дані Богом істини, що висловлені людською мовою, свідчить про союз між божественним і людським єством. Такий союз існував у Христа, Котрий водночас був Сином Божим і Сином Людським. Отже, як у відношенні до Біблії, так і у відношенні до Христа залишається правильним, що «Слово стало плоттю і перебувало між нами» (Йоан 1:14)» (ВБ с. 6.1).
Ісус Христос неодноразово звертав увагу на важливість слова Божого, цитуючи із Старого Заповіту тексти Пповторення Закону 8:3 «Не хлібом самим живе людина, але всім тим, що виходить із уст Господніх, живе людина». Грецьке слово rhema – «слово» (Матв. 4:4), взято із євр. Qol — «всім», що виходить із уст Божих (1Кор. 2:13; 1Сол. 2:13).
Біблія переконливо свідчить, що вона — є Словом Божим. Тільки в Старому Заповіті зустрічається близько 1600 разів чотири єврейські слова які свідчать, що Бог говорить через Писання: (1) «Вимовляння/проголошення Яхве» (necum), зустрічається біля 361 разів; (2) «Так говорить Господь» (`amar), зустрічається зо 423 рази; (3) «І сказав Бог» (dibber), зустрічається близько 422 разів; (4) «Слово Господа» (dabar), зустрічається приблизно 394 разів. Дуже часто Біблія звертає увагу на еквівалентність між звісткою, виголошеною пророками і самим Богом: пророк говорить за Бога (Вих. 7:1, 2; 4:15, 16), Бог вкладає слова в уста пророка (П. Зак. 18:18; Єрем. 1:9), сильна рука Господа над пророком (Іс. 8:11; Єрем. 15:17; Єзек. 1:3; 3:22; 37:1), слово Господнє було до пророка (Осії 1:1; Йоіла 1:1; Мих. 1:1). У книзі пророка Єремії 25 розділ, пророк Єремія докоряє народові, що не був слухняний пророкам (текст 4), слова яких були рівносильні слову Божому (текст 7), і далі прирівнюється з «Його словом» (текст 8). Як видно із цих біблійних текстів — пророки Старого Заповіту були цілком переконані в тому, що їхня звістка походить від Бога.
У Новому Заповіті вираз «Так написано» є рівносильним виразу «Так говорить Бог» (Євр. 1:5-13; Рим. 9:17 «Писання говорить»; Гал. 3:8; Вих. 9:16; Бут. 22:18). Є цікаві паралелі, як Старий і Новий Заповіти представляють Слово Боже. У Новому Заповіті читаємо: «Писання говорять», а у Старому Заповіті: «Господь говорить». Тому, не зважаючи на те, що Біблія має багато авторів, існує тільки один, головний Автор — Бог!